İsim Arama

Petr İsminin Anlamı Nedir? Petr Ne Demek?

Petr ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Petr isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Petr isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Petr isminin anlamı nedir? Petr ne demek?

Petr isminin anlamı nedir?
  • Petr isminin cinsiyeti: Erkek
  • Petr isminin kökeni: Yunanca
  • Petr isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Petr ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Petr ismindeki harf sayısı: 4
  • Petr isminin rengi: Mavi
  • Petr isminin nitelikeri: Haylaz, Çalışkan, Romantik, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Petr

Petr isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Petr ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Petr isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Petr İsmiyle Uyumlu İsimler

Petr İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Petrina, Petra, Petek

Petr İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Petar, Petros, Petey, Petrus, Pietr, Petr

Petr ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Petr İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Petr İsmi Konulabilir Mi?

Petr isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Petr isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Petr İsmi Caiz Mi?

Petr ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Petr isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Petr İsminin Özellikleri

Petr isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Petr İsminin Sayı Analizi

Petr isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
E: 6
T: 24
R: 21

Petr isminin numerolojik değeri: 71

Petr İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Petr İsmi İle Akrostiş Şiirler

Payımıza düşen sessizliği dinlemeliydik belki de
Elleri elinde olmalı yarin derler
Tam tamına sonsuza dek sevecek.
Rengarenk bir bahar için gel yarim dedim

Petr İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Petr isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Petr

Petr İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Petr isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Petr

Petr İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Petr isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Petr

Petr İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Petr ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Petr İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Petr ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Duygusal, Canayakın, Maceracı olmalarıdır.

Petr İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Petr ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Gereksiz İnatçı, Sessiz, Gaddar olmalarıdır.

Petr isminin Notasyonları Nelerdir?

Petr isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
E: Edirne
T: Tokat
R: Rize

Petr Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
E: Ekrem
T: Temel
R: Rasim

Petr isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
E: Echo
T: Tanfo
R: Romeo

Petr isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
E: Engin
T: Turgut
R: Reis

Petr İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Petr ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Petr ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Petr ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Petr İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.