İsim Arama

Par İsminin Anlamı Nedir? Par Ne Demek?

Par ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Par isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Par isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Par isminin anlamı nedir? Par ne demek?

Par isminin anlamı nedir?
  • Par isminin cinsiyeti: Erkek
  • Par isminin kökeni: Yunanca
  • Par isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Par ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Par ismindeki harf sayısı: 3
  • Par isminin rengi: Mavi
  • Par isminin nitelikeri: Haylaz, İnatçı, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Par

Par isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Par ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Par isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Par İsmiyle Uyumlu İsimler

Par İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Parlak, Parlar, Parla, İpar, Parlanur

Par İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Paruyr, Paris, Pars, Parmenas, Kapar, Gaspar, Par, Parunak, Alpar, Çapar

Par ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Par İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Par İsmi Konulabilir Mi?

Par isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Par isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Par İsmi Caiz Mi?

Par ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Par isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Par İsminin Özellikleri

Par isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Par İsminin Sayı Analizi

Par isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
A: 1
R: 21

Par isminin numerolojik değeri: 42

Par İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 3 olanlar:LİDER

Karakterinin en belirgin özelliği liderlik.İnsanları kontrol etmekten ve olayların gidişatını belirlemekten hoşlanıyorsun.Ancak bencil değilsin.Sadece olayları organize etmek istiyorsun.Bu konuda oldukça başarılısın.İyi bir yönetici olabilirsin.Nerede, nasıl davranılacağını biliyorsun.Çevrendekiler de sana güveniyor.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da lider olmak istiyorsun.Ailen ya da arkadaş grubunla birlikteyken tüm organizasyonlara ve yapılacaklara sen karar veriyorsun.Kimse sana karşı çıkmıyor.Çevrendekiler fikirlerinden memnun.Karşı cinste aradığın özellikler ise hoşgörü ve şefkat.

Par İsmi İle Akrostiş Şiirler

Prensim oldun beyaz atınla
Ayrılık denen kelime düşmedi hiç kalemimden
Rüzgar alıp kokunu bana getirsin.

Par İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Par isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Par

Par İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Par isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Par

Par İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Par isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Par

Par İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Paris Hilton: Paris Hilton, 1981 doğumlu Amerikalı model, şarkıcı, aktris veyazar. Aynı zamanda Hilton Oteller Zincirinin ve babası Richard Hilton'ın emlak krallığının varisi olan ve eski erkek arkadaşı Rick Solomon tarafından çekilen seks kasedinin basına sızmasının ardından, dünyaca üne kavuşan, modellik ve oyunculuk yapmaya başlayan Paris Hilton, ağustos 2006''da ilk albümü Paris'i çıkardı. Paris Whitney Hilton, 17 şubat 1981'de Richard Hilton ve Kathy Richards'ın dört çocuklarının ilki olarak New York'da ...
  • Park Jae Sang: Gangnam Style şarkısı ile meşhur olmuştur.Park Jae Sang, 31 Aralık 1977 tarihinde Güney Kore’de Seul’de varlıklı bir aile olan Park Won-ho ve Kim Young-hee çiftinin oğlu olarak doğmuştur. PSY adıyla da anılmaktadır. Park Jae Sang’ın sahne adı olan “Psy” 'psiko' kelimesinden türemiştir.Güney Kore’de Seul’de babasına ait ‘DI Corp’ adlı yazılım şirketi vardır. Üniversite yıllarına kadar Güney Kore'de yaşadı. Üniversite öğrenimini ABD. Boston Üniversitesinde iş idaresi okudu, bir yıl sonra da ayrıla...
  • Parla Şenol: Sinema, Tiyatro, Reklam, Seslendirme ve Dizi oyuncusu. Parmüzisyen ve sanatçı bir ailenin çocuğu olarak İstanbul’da doğdu. Babası müzisyen Armağan Şenol, babasının dayısı Necdet Mahfi Ayral onun kızı Jeyan Mahfi Ayral Tözüm, erkek kardeşi ise müzisyen Arda Şenol’dur. Namık Kemal İlkokulunda başladığı eğitimine İtalyan Kız Orta Okulu ve Site Kolejinde devam etti.Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirdi.5 yaşında sinemaya başladı, 12 yaşına kadar 38 film çevirdi. 9 yıl bale yapt...
Par İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Par ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Girişken, Maceracı olmalarıdır.

Par İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Par ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Agresif, Gaddar olmalarıdır.

Par isminin Notasyonları Nelerdir?

Par isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
A: Adana
R: Rize

Par Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
A: Ahmet
R: Rasim

Par isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
A: Alfa
R: Romeo

Par isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
A: Aydın
R: Reis

Par İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Par ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Par ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Par ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Par İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.