İsim Arama

Par İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Par isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Par isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Par isminin anlamı nedir? Par ne demek?

  • Par isminin cinsiyeti: Erkek
  • Par isminin kökeni: Yunanca
  • Par isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Par ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Par ismindeki harf sayısı: 3
  • Par isminin rengi: Mavi
  • Par isminin nitelikeri: Haylaz, İnatçı, Komik

Par İsminin Anlamı Nedir? Par Ne Demek?

Par isminin anlamı nedir?

Par İsminin Analizi

Par isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Par ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Gizil gücünüz insancıllıktır. Ilımlılığı, bağışlamayı ve özveriyi öğrenmelisiniz. Bundan çıkar sağlamak isteyecek insanlara karşı hazırlıklı olun. İdealist, hoşgörülü, sevecen ve cömert birisiniz. İnsanlara yol göstermekten haz duyuyorsunuz. Bu potansiyelinizi kullanmadığınız takdirde, bencil ve duygusuz bir insan olma ihtimaliniz oldukça fazla! Bu durumdaki insanlarla olan iletişiminiz ve ilişkileriniz tehlikeye girmiş olacaktır.

İfadenizi, insan severlikle yani iyilikle ortaya koyacaksınız.Dünyayı sevin, onun sizin şefkatinize ve yardımınıza ihtiyacı var.Başladığınız bir işi sonuna kadar götürün.Bu ise, tüm dikkatinizi toplamanız gerektiğinin göstergesidir.İçinizde taşıdığınız sevgiyi insanlarla paylaşarak onlara örnek bir insan olma yolunu seçtiniz.Fakat bu yolu izlerken sevginin ve saygının dozunu ayarlayarak, size gelebilecek zararları da önlemeye çalışmalısınız.Enerjinizi sizin için önem taşıyan ve size yardımcı olabilecek çalışmalara harcamalısınız

Par İsminin Harf ve Sayı Analizi

Par isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Par İsmiyle Uyumlu İsimler

Par İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

İpar, Parla, Parlanur, Parlak, Parlar

Par İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Aypar, Gaspar, Çopar, Pars, Alpar, Pardes, Kapar, Parunak, Partev, Paruyr

Par ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Par İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Par İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Par ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Par İsmi Konulabilir Mi?

Par isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Par isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Par İsmi Caiz Mi?

Par ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Par isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Par İsminin Diyanetteki Anlamı

Par isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Par isminin anlamı: kaya

Par İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Par ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Par ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Par ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Par ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Par İsminin Özellikleri

Par isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Par İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 3 olanlar:LİDER

Karakterinin en belirgin özelliği liderlik.İnsanları kontrol etmekten ve olayların gidişatını belirlemekten hoşlanıyorsun.Ancak bencil değilsin.Sadece olayları organize etmek istiyorsun.Bu konuda oldukça başarılısın.İyi bir yönetici olabilirsin.Nerede, nasıl davranılacağını biliyorsun.Çevrendekiler de sana güveniyor.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da lider olmak istiyorsun.Ailen ya da arkadaş grubunla birlikteyken tüm organizasyonlara ve yapılacaklara sen karar veriyorsun.Kimse sana karşı çıkmıyor.Çevrendekiler fikirlerinden memnun.Karşı cinste aradığın özellikler ise hoşgörü ve şefkat.

Par İsmi İle Akrostiş Şiirler

Payımıza düşen sessizliği dinlemeliydik belki de
Aşkım Berkam seni çok seviyorum
Resimlerinde aşkı buldum ben inan

Par İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Par isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Par

Par İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Par isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Par

Par İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Par isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Par

Par İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Par isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Par isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Par isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Par isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Par isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Par isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Par İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Parla Şenol: Sinema, Tiyatro, Reklam, Seslendirme ve Dizi oyuncusu. Parmüzisyen ve sanatçı bir ailenin çocuğu olarak İstanbul’da doğdu. Babası müzisyen Armağan Şenol, babasının dayısı Necdet Mahfi Ayral onun kızı Jeyan Mahfi Ayral Tözüm, erkek kardeşi ise müzisyen Arda Şenol’dur. Namık Kemal İlkokulunda başladığı eğitimine İtalyan Kız Orta Okulu ve Site Kolejinde devam etti.Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirdi.5 yaşında sinemaya başladı, 12 yaşına kadar 38 film çevirdi. 9 yıl bale yapt...
  • Paris Hilton: Paris Hilton, 1981 doğumlu Amerikalı model, şarkıcı, aktris veyazar. Aynı zamanda Hilton Oteller Zincirinin ve babası Richard Hilton'ın emlak krallığının varisi olan ve eski erkek arkadaşı Rick Solomon tarafından çekilen seks kasedinin basına sızmasının ardından, dünyaca üne kavuşan, modellik ve oyunculuk yapmaya başlayan Paris Hilton, ağustos 2006''da ilk albümü Paris'i çıkardı. Paris Whitney Hilton, 17 şubat 1981'de Richard Hilton ve Kathy Richards'ın dört çocuklarının ilki olarak New York'da ...
  • Park Jae Sang: Gangnam Style şarkısı ile meşhur olmuştur.Park Jae Sang, 31 Aralık 1977 tarihinde Güney Kore’de Seul’de varlıklı bir aile olan Park Won-ho ve Kim Young-hee çiftinin oğlu olarak doğmuştur. PSY adıyla da anılmaktadır. Park Jae Sang’ın sahne adı olan “Psy” 'psiko' kelimesinden türemiştir.Güney Kore’de Seul’de babasına ait ‘DI Corp’ adlı yazılım şirketi vardır. Üniversite yıllarına kadar Güney Kore'de yaşadı. Üniversite öğrenimini ABD. Boston Üniversitesinde iş idaresi okudu, bir yıl sonra da ayrıla...
Par İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Par ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Girişken, Maceracı olmalarıdır.

Par İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Par ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Agresif, Gaddar olmalarıdır.

Par isminin Notasyonları Nelerdir?

Par isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
A: Adana
R: Rize

Par Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
A: Ahmet
R: Rasim

Par isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
A: Alfa
R: Romeo

Par isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
A: Aydın
R: Reis

Par İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Par ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Par ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Par ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Par İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

par isminin numerolojisi, par isminin enerjisi, par isminin arapça yazlışı, par isminin hikayesi, par isminin burcu, par isminin uğurlu sayısı, par isminin ebced değeri, par isminin rengi, par isminin harf analizi