İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Nurhan İsminin Anlamı

  • Nurhan isminin cinsiyeti: Kız
  • Nurhan isminin kökeni: Arapça
  • Nurhan isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nurhan ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nurhan ismindeki harf sayısı: 6
  • Nurhan isminin rengi: Pembe

Nurhan İsminin Anlamı Nedir?

Nurhan isminin anlamı nedir, Nurhan ne demektir, Nurhan ne anlama gelir, Nurhan manası nedir?

Nurhan İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Nurhan ismi kuranda geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Nurhan İsmi Konulabilir Mi?

Nurhan ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nurhan isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nurhan İsmi Caiz Mi?

Nurhan ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nurhan isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Nurhan İsminin Analizi

Nurhan isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nurhan ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Nurhan İsminin Özellikleri

Nurhan isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Nurhan İsminin Numerolojisi

Nurhan isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
U: 25
R: 21
H: 10
A: 1
N: 17

Nurhan isminin numerolojik değeri: 91

Nurhan İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Nurhan İsmi İle Akrostiş Şiirler

Nedensiz niçinsiz yürekten bir aşkla
Uğruna neler yaparım yarim inan bir bilsen
Renkli hayaller sevdalar çok yakında
Hasretlik çekiyorum seni bir an görmesem
Ayrılık olmasa
Ne olur geri dön canım Dilanım

Nurhan İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nurhan isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nurhan İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nurhan isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nurhan İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nurhan isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nurhan İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Nurhan Damcıoğlu: Nurhan Damcıoğlu, 29 Ağustos 1941 tarihinde Ankara’da Mustafa ve Hafize (Ürper) Damcıoğlu’ nun kızı olarak doğmuştur. Dokuz kardeşmişler. Babaları 3 k...
Nurhan İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Nurhan Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
U: Ufuk
R: Rasim
H: Hasan
A: Ahmet
N: Nizam

Nurhan İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Nurhan isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
U: Umman
R: Reis
H: Halat
A: Aydın
N: Neptün

Nurhan İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Nurhan isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
U: Uniform
R: Romeo
H: Hotel
A: Alfa
N: November

Nurhan İsminin TDK Notasyonu

Nurhan isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
U: Uşak
R: Rize
H: Hatay
A: Adana
N: Niğde

Nurhan İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nurhan ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nurhan ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nurhan ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.

Nurhan İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 2 yorum yapılmıştır.

Nilsu Uzunoğlu
13.08.2018

Nurhan abla seni çok seviyorum.

Nilsu Uzunoğlu
13.08.2018

Nurhan abla seni çok seviyorum.