İsim Arama

Nurzer İsminin Anlamı Nedir? Nurzer Ne Demek?

Nurzer ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Nurzer isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Nurzer isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nurzer isminin anlamı nedir? Nurzer ne demek?

Nurzer isminin anlamı nedir?
  • Nurzer isminin cinsiyeti: Kız
  • Nurzer isminin kökeni: Arapça
  • Nurzer isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nurzer ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nurzer ismindeki harf sayısı: 6
  • Nurzer isminin rengi: Pembe
  • Nurzer isminin nitelikeri: Misafirperver, Modern, Komik, Uyumsuz, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Nurzer

Nurzer isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nurzer ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Nurzer isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nurzer İsmiyle Uyumlu İsimler

Nurzer İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nurhanım, Nursabah, Nursel, Nurseli, Nur, Nurtane, Nurmelek, Gülsezer, Nurmah, Nurhan

Nurzer İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Kezer, Temizer, Yağızer, Hadarezer, Filizer, Joezer, Nurani, Nurihak, Nuratay, Sönmezer

Nurzer ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nurzer İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nurzer İsmi Konulabilir Mi?

Nurzer isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nurzer isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nurzer İsmi Caiz Mi?

Nurzer ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nurzer isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nurzer İsminin Özellikleri

Nurzer isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Nurzer İsminin Sayı Analizi

Nurzer isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
U: 25
R: 21
Z: 29
E: 6
R: 21

Nurzer isminin numerolojik değeri: 119

Nurzer İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Nurzer İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ne olur geri dön artık yüreğim benim
Uyuz olursun sen bana her etapta
Razıysan benle bir ömür yaşamaya
Zehir içsem işlemez
Eninde sonunda bir gün güler yüzümüz
Razıysan benle bir ömür yaşamaya

Nurzer İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nurzer isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nurzer

Nurzer İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nurzer isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nurzer

Nurzer İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nurzer isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nurzer

Nurzer İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nurzer ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nurzer İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nurzer ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Misafirperver, Maceracı, Bilimsel, Duygusal olmalarıdır.

Nurzer İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nurzer ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Aceleci, Gaddar, Hurafeci, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Nurzer isminin Notasyonları Nelerdir?

Nurzer isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
U: Uşak
R: Rize
Z: Zonguldak
E: Edirne
R: Rize

Nurzer Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
U: Ufuk
R: Rasim
Z: Zühtü
E: Ekrem
R: Rasim

Nurzer isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
U: Uniform
R: Romeo
Z: Zulu
E: Echo
R: Romeo

Nurzer isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
U: Umman
R: Reis
Z: Zuhal
E: Engin
R: Reis

Nurzer İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nurzer ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nurzer ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nurzer ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nurzer İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.