İsim Arama

Nursema İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Nursema isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Nursema isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nursema isminin anlamı nedir? Nursema ne demek?

  • Nursema isminin cinsiyeti: Kız
  • Nursema isminin kökeni: Arapça
  • Nursema isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nursema ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nursema ismindeki harf sayısı: 7
  • Nursema isminin rengi: Pembe
  • Nursema isminin nitelikeri: Misafirperver, Modern, Komik, Dürüst, Çalışkan, Uyumlu, İnatçı

Nursema İsminin Anlamı Nedir? Nursema Ne Demek?

Nursema isminin anlamı nedir?

Nursema İsminin Analizi

Nursema isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nursema ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz.Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir

Nursema İsminin Harf ve Sayı Analizi

Nursema isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nursema İsmiyle Uyumlu İsimler

Nursema İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nurperi, Deema, Nuria, Nurbanu, Sema, Nurgül, Nurfidan, Nurzen, Nursun, Nursim

Nursema İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Nurşat, Nuri, Nureddin, Nurettin, Nurersin, Nuralp, Nurer, Nuraydın, Nuratay, Nurtekin

Nursema ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nursema İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nursema İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Nursema ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Nursema İsmi Konulabilir Mi?

Nursema isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nursema isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nursema İsmi Caiz Mi?

Nursema ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nursema isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nursema İsminin Diyanetteki Anlamı

Nursema isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Nursema isminin anlamı: Işıklı, aydınlık gökyüzü.

Nursema İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Nursema ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Nursema ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Nursema ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Nursema ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Nursema İsminin Özellikleri

Nursema isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Nursema İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Nursema İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ne denizde dalgasın durulursun..
Ummadığım anda kaybolursun..
Rica etsem benim olur musun?
Sevgime değer verip aşık olur musun??
Ellerimi tutmanıistesem  tutar mısın?
Nacizane kalbini istesem..
Açar mısın sonuna kadar bana..

Nursema İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nursema isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nursema

Nursema İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nursema isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nursema

Nursema İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nursema isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nursema

Nursema İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Nursema isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Nursema isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Nursema isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Nursema isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Nursema isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Nursema isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Nursema İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nursema ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nursema İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nursema ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Misafirperver, Maceracı, Espirili, Duygusal, Zeki, Girişken olmalarıdır.

Nursema İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nursema ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Aceleci, Gaddar, Baskıcı, Gereksiz İnatçı, Sanat Yönü Başarısız, Agresif olmalarıdır.

Nursema isminin Notasyonları Nelerdir?

Nursema isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
U: Uşak
R: Rize
S: Sinop
E: Edirne
M: Muş
A: Adana

Nursema Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
U: Ufuk
R: Rasim
S: Serhat
E: Ekrem
M: Mehmet
A: Ahmet

Nursema isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
U: Uniform
R: Romeo
S: Sierra
E: Echo
M: Mike
A: Alfa

Nursema isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
U: Umman
R: Reis
S: Seydi
E: Engin
M: Merih
A: Aydın

Nursema İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nursema ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nursema ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nursema ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nursema İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

nursema isminin numerolojisi, nursema isminin enerjisi, nursema isminin arapça yazlışı, nursema isminin hikayesi, nursema isminin burcu, nursema isminin uğurlu sayısı, nursema isminin ebced değeri, nursema isminin rengi, nursema isminin harf analizi