İsim Arama

Nox İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Nox isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Nox isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nox isminin anlamı nedir? Nox ne demek?

  • Nox isminin cinsiyeti: Kız
  • Nox isminin kökeni: Yunanca
  • Nox isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nox ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nox ismindeki harf sayısı: 3
  • Nox isminin rengi: Pembe
  • Nox isminin nitelikeri: Misafirperver, Pozitif, Yaratıcı

Nox İsminin Anlamı Nedir? Nox Ne Demek?

Nox isminin anlamı nedir?

Nox İsminin Analizi

Nox isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nox ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Gizil gücünüz insancıllıktır. Ilımlılığı, bağışlamayı ve özveriyi öğrenmelisiniz. Bundan çıkar sağlamak isteyecek insanlara karşı hazırlıklı olun. İdealist, hoşgörülü, sevecen ve cömert birisiniz. İnsanlara yol göstermekten haz duyuyorsunuz. Bu potansiyelinizi kullanmadığınız takdirde, bencil ve duygusuz bir insan olma ihtimaliniz oldukça fazla! Bu durumdaki insanlarla olan iletişiminiz ve ilişkileriniz tehlikeye girmiş olacaktır.

İfadenizi, insan severlikle yani iyilikle ortaya koyacaksınız.Dünyayı sevin, onun sizin şefkatinize ve yardımınıza ihtiyacı var.Başladığınız bir işi sonuna kadar götürün.Bu ise, tüm dikkatinizi toplamanız gerektiğinin göstergesidir.İçinizde taşıdığınız sevgiyi insanlarla paylaşarak onlara örnek bir insan olma yolunu seçtiniz.Fakat bu yolu izlerken sevginin ve saygının dozunu ayarlayarak, size gelebilecek zararları da önlemeye çalışmalısınız.Enerjinizi sizin için önem taşıyan ve size yardımcı olabilecek çalışmalara harcamalısınız

Nox İsminin Harf ve Sayı Analizi

Nox isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nox İsmiyle Uyumlu İsimler

Nox İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nox

Nox İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Nox ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nox İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nox İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Nox ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Nox İsmi Konulabilir Mi?

Nox isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nox isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nox İsmi Caiz Mi?

Nox ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nox isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nox İsminin Diyanetteki Anlamı

Nox isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Nox isminin anlamı: gece

Nox İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Nox ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Nox ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Nox ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Nox ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Nox İsminin Özellikleri

Nox isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. Doğal karizmaya ve iyimserliğe sahip insanlardır. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Nox İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 3 olanlar:LİDER

Karakterinin en belirgin özelliği liderlik.İnsanları kontrol etmekten ve olayların gidişatını belirlemekten hoşlanıyorsun.Ancak bencil değilsin.Sadece olayları organize etmek istiyorsun.Bu konuda oldukça başarılısın.İyi bir yönetici olabilirsin.Nerede, nasıl davranılacağını biliyorsun.Çevrendekiler de sana güveniyor.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da lider olmak istiyorsun.Ailen ya da arkadaş grubunla birlikteyken tüm organizasyonlara ve yapılacaklara sen karar veriyorsun.Kimse sana karşı çıkmıyor.Çevrendekiler fikirlerinden memnun.Karşı cinste aradığın özellikler ise hoşgörü ve şefkat.

Nox İsmi İle Akrostiş Şiirler

Nerden bulurum seni bilmem ama
Okyanus misali sana gönlümü verdim

Nox İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nox isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nox

Nox İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nox isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nox

Nox İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nox isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nox

Nox İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Nox isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Nox isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Nox isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Nox isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Nox isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Nox isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Nox İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nox ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nox İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nox ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Sırdaş, Çok Yetenekli olmalarıdır.

Nox İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nox ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, İçine Kapanık, Alaycı olmalarıdır.

Nox isminin Notasyonları Nelerdir?

Nox isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
O: Ordu
X:

Nox Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
O: Osman
X: İkiz

Nox isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
O: Oscar
X: X-Ray

Nox isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
O: Oruç
X: İkiz

Nox İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nox ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nox ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nox ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nox İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

nox isminin numerolojisi, nox isminin enerjisi, nox isminin arapça yazlışı, nox isminin hikayesi, nox isminin burcu, nox isminin uğurlu sayısı, nox isminin ebced değeri, nox isminin rengi, nox isminin harf analizi