İsim Arama

Nike İsminin Anlamı Nedir? Nike Ne Demek?

Nike ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Nike isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Nike isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nike isminin anlamı nedir? Nike ne demek?

Nike isminin anlamı nedir?
  • Nike isminin cinsiyeti: Kız
  • Nike isminin kökeni: Yunanca
  • Nike isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nike ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nike ismindeki harf sayısı: 4
  • Nike isminin rengi: Pembe
  • Nike isminin nitelikeri: Misafirperver, Yaramaz, Hayalperest, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Nike

Nike isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nike ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Nike isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nike İsmiyle Uyumlu İsimler

Nike İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Gülbike, İsenbike, Nikoleta, İçimbike, Salıkbike, Usunbike, Uğanbike, Nike, Hanbike, Doğanbike

Nike İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Nikodem, Nikostratos, Dike, Nikolaas, Nikolaos, Niko, Nikolas, Niklaus

Nike ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nike İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nike İsmi Konulabilir Mi?

Nike isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nike isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nike İsmi Caiz Mi?

Nike ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nike isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nike İsminin Özellikleri

Nike isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Nike İsminin Sayı Analizi

Nike isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
İ: 12
K: 14
E: 6

Nike isminin numerolojik değeri: 49

Nike İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Nike İsmi İle Akrostiş Şiirler

Neyleyim sensiz bu canı
İçimdeki büyük sevdam yüreğim Ezgim
Kalbim çarpıyor
Eski günleri çok özledim ben

Nike İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nike isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nike

Nike İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nike isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nike

Nike İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nike isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nike

Nike İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nike ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nike İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nike ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Enerjik, Romantik, Duygusal olmalarıdır.

Nike İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nike ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Kıskanç, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Nike isminin Notasyonları Nelerdir?

Nike isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
İ: İzmir
K: Kars
E: Edirne

Nike Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
İ: İrfan
K: Kadri
E: Ekrem

Nike isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
İ:
K: Kilo
E: Echo

Nike isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
İ: İstif
K: Kalyon
E: Engin

Nike İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nike ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nike ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nike ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nike İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.