İsim Arama

Nicomedo İsminin Anlamı Nedir? Nicomedo Ne Demek?

Nicomedo ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Nicomedo isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Nicomedo isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nicomedo isminin anlamı nedir? Nicomedo ne demek?

Nicomedo isminin anlamı nedir?
  • Nicomedo isminin cinsiyeti: Erkek
  • Nicomedo isminin kökeni: Yunanca
  • Nicomedo isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nicomedo ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nicomedo ismindeki harf sayısı: 8
  • Nicomedo isminin rengi: Mavi
  • Nicomedo isminin nitelikeri: Misafirperver, Yaramaz, Huysuz, Pozitif, Uyumlu, Çalışkan, Agresif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Nicomedo

Nicomedo isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nicomedo ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.

Nicomedo isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nicomedo İsmiyle Uyumlu İsimler

Nicomedo İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nicea, Pemphredo, Nicoletta

Nicomedo İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Nicodème, Nicomedo, Nicholas, Nicu, Nicolaus, Nicodemus, Nicklas, Nicholl, Nicandro, Nicolae

Nicomedo ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nicomedo İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nicomedo İsmi Konulabilir Mi?

Nicomedo isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nicomedo isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nicomedo İsmi Caiz Mi?

Nicomedo ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nicomedo isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nicomedo İsminin Özellikleri

Nicomedo isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Nicomedo İsminin Sayı Analizi

Nicomedo isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
İ: 12
C: 3
O: 18
M: 16
E: 6
D: 5
O: 18

Nicomedo isminin numerolojik değeri: 95

Nicomedo İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Nicomedo İsmi İle Akrostiş Şiirler

Nerdesin, sarıl bana, koy yüreğini yüreğime
İsmini dağa taşa yazarım yarim
Canımdan can gider sen yoksan eğer
Onur Ayva
Maziyi unutur mutlu oluruz
En çok istediğim sensin sevdiğim
Dertlerime dermanım Merhemimsin yar
Onur Ayva

Nicomedo İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nicomedo isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nicomedo

Nicomedo İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nicomedo isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nicomedo

Nicomedo İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nicomedo isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nicomedo

Nicomedo İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nicomedo ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nicomedo İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nicomedo ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Enerjik, Soğukkanlı, Sırdaş, Zeki, Duygusal, Güçlü olmalarıdır.

Nicomedo İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nicomedo ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Tembel, İçine Kapanık, Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Güçsüz olmalarıdır.

Nicomedo isminin Notasyonları Nelerdir?

Nicomedo isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
İ: İzmir
C: Ceyhan
O: Ordu
M: Muş
E: Edirne
D: Denizli
O: Ordu

Nicomedo Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
İ: İrfan
C: Cemal
O: Osman
M: Mehmet
E: Ekrem
D: Davut
O: Osman

Nicomedo isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
İ:
C: Charlie
O: Oscar
M: Mike
E: Echo
D: Delta
O: Oscar

Nicomedo isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
İ: İstif
C: Cemal
O: Oruç
M: Merih
E: Engin
D: Deniz
O: Oruç

Nicomedo İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nicomedo ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nicomedo ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nicomedo ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nicomedo İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.