İsim Arama

Nicolae İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Nicolae isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Nicolae isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nicolae isminin anlamı nedir? Nicolae ne demek?

  • Nicolae isminin cinsiyeti: Erkek
  • Nicolae isminin kökeni: Yunanca
  • Nicolae isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nicolae ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nicolae ismindeki harf sayısı: 7
  • Nicolae isminin rengi: Mavi
  • Nicolae isminin nitelikeri: Misafirperver, Yaramaz, Huysuz, Pozitif, Gösterişli, İnatçı, Çalışkan

Nicolae İsminin Anlamı Nedir? Nicolae Ne Demek?

Nicolae isminin anlamı nedir?

Nicolae İsminin Analizi

Nicolae isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nicolae ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz.Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir

Nicolae İsminin Harf ve Sayı Analizi

Nicolae isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nicolae İsmiyle Uyumlu İsimler

Nicolae İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nicoletta, Nicea

Nicolae İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Nicodemus, Nicomedo, Nicholaus, Nicandro, Nicu, Nicholl, Nicodème, Nicholas, Nicolaus, Nicodemo

Nicolae ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nicolae İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nicolae İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Nicolae ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Nicolae İsmi Konulabilir Mi?

Nicolae isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nicolae isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nicolae İsmi Caiz Mi?

Nicolae ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nicolae isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nicolae İsminin Diyanetteki Anlamı

Nicolae isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Nicolae isminin anlamı: muzaffer insanlar

Nicolae İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Nicolae ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Nicolae ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Nicolae ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Nicolae ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Nicolae İsminin Özellikleri

Nicolae isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Nicolae İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Nicolae İsmi İle Akrostiş Şiirler

Nazlı yâr ile atacak zar nerde ?
İçim de bir umut bekledim durdum dönersin diye
Cam kırıkları gibiydi yüreğim benim
Olmaz olsun böyle ızdırap
Lale gül kokulu yürek yaramsın
Aşkımı herkes duyacak.
Ellerim titriyor

Nicolae İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nicolae isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nicolae

Nicolae İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nicolae isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nicolae

Nicolae İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nicolae isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nicolae

Nicolae İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Nicolae isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Nicolae isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Nicolae isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Nicolae isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Nicolae isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Nicolae isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Nicolae İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nicolae ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nicolae İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nicolae ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Enerjik, Soğukkanlı, Sırdaş, Yetenekli, Girişken, Duygusal olmalarıdır.

Nicolae İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nicolae ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Tembel, İçine Kapanık, Obur, Agresif, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Nicolae isminin Notasyonları Nelerdir?

Nicolae isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
İ: İzmir
C: Ceyhan
O: Ordu
L: Lüleburgaz
A: Adana
E: Edirne

Nicolae Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
İ: İrfan
C: Cemal
O: Osman
L: Lokum
A: Ahmet
E: Ekrem

Nicolae isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
İ:
C: Charlie
O: Oscar
L: Lima
A: Alfa
E: Echo

Nicolae isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
İ: İstif
C: Cemal
O: Oruç
L: Levent
A: Aydın
E: Engin

Nicolae İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nicolae ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nicolae ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nicolae ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nicolae İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

nicolae isminin numerolojisi, nicolae isminin enerjisi, nicolae isminin arapça yazlışı, nicolae isminin hikayesi, nicolae isminin burcu, nicolae isminin uğurlu sayısı, nicolae isminin ebced değeri, nicolae isminin rengi, nicolae isminin harf analizi