İsim Arama

Nicodemus İsminin Anlamı Nedir? Nicodemus Ne Demek?

Nicodemus ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Nicodemus isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Nicodemus isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nicodemus isminin anlamı nedir? Nicodemus ne demek?

Nicodemus isminin anlamı nedir?
  • Nicodemus isminin cinsiyeti: Erkek
  • Nicodemus isminin kökeni: Yunanca
  • Nicodemus isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nicodemus ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nicodemus ismindeki harf sayısı: 9
  • Nicodemus isminin rengi: Mavi
  • Nicodemus isminin nitelikeri: Misafirperver, Yaramaz, Huysuz, Pozitif, Agresif, Çalışkan, Uyumlu, Modern, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Nicodemus

Nicodemus isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nicodemus ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Nicodemus isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nicodemus İsmiyle Uyumlu İsimler

Nicodemus İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nicea, Nicoletta, Artemus

Nicodemus İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Hieronymus, Nicholl, Nicholaus, Onesimus, Nicholas, Nicandro, Nicu, Nichols, Nicomedo, Polyphemus

Nicodemus ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nicodemus İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nicodemus İsmi Konulabilir Mi?

Nicodemus isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nicodemus isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nicodemus İsmi Caiz Mi?

Nicodemus ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nicodemus isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nicodemus İsminin Özellikleri

Nicodemus isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Nicodemus İsminin Sayı Analizi

Nicodemus isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
İ: 12
C: 3
O: 18
D: 5
E: 6
M: 16
U: 25
S: 22

Nicodemus isminin numerolojik değeri: 124

Nicodemus İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Nicodemus İsmi İle Akrostiş Şiirler

Nefesim olur mu acaba bu güzel bu cana
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın
Ciğerim kalbim güzel
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
Dinlemek seni, cennet bahçelerinde dolaşmak gibi
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim
Minicik yüreğimi
Uzak yollarım sayende yakına erdi
Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya

Nicodemus İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nicodemus isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nicodemus

Nicodemus İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nicodemus isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nicodemus

Nicodemus İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nicodemus isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nicodemus

Nicodemus İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nicodemus ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nicodemus İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nicodemus ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Enerjik, Soğukkanlı, Sırdaş, Güçlü, Duygusal, Zeki, Misafirperver, Espirili olmalarıdır.

Nicodemus İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nicodemus ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Tembel, İçine Kapanık, Güçsüz, Gereksiz İnatçı, Sanat Yönü Başarısız, Aceleci, Baskıcı olmalarıdır.

Nicodemus isminin Notasyonları Nelerdir?

Nicodemus isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
İ: İzmir
C: Ceyhan
O: Ordu
D: Denizli
E: Edirne
M: Muş
U: Uşak
S: Sinop

Nicodemus Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
İ: İrfan
C: Cemal
O: Osman
D: Davut
E: Ekrem
M: Mehmet
U: Ufuk
S: Serhat

Nicodemus isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
İ:
C: Charlie
O: Oscar
D: Delta
E: Echo
M: Mike
U: Uniform
S: Sierra

Nicodemus isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
İ: İstif
C: Cemal
O: Oruç
D: Deniz
E: Engin
M: Merih
U: Umman
S: Seydi

Nicodemus İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nicodemus ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nicodemus ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nicodemus ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nicodemus İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.