İsim Arama

Nicolaus İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Nicolaus isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Nicolaus isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nicolaus isminin anlamı nedir? Nicolaus ne demek?

  • Nicolaus isminin cinsiyeti: Erkek
  • Nicolaus isminin kökeni: Yunanca
  • Nicolaus isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nicolaus ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nicolaus ismindeki harf sayısı: 8
  • Nicolaus isminin rengi: Mavi
  • Nicolaus isminin nitelikeri: Misafirperver, Yaramaz, Huysuz, Pozitif, Gösterişli, İnatçı, Modern, Dürüst

Nicolaus İsminin Anlamı Nedir? Nicolaus Ne Demek?

Nicolaus isminin anlamı nedir?

Nicolaus İsminin Analizi

Nicolaus isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nicolaus ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Gizil gücünüz tümüyle hizmet ve düzenle ilintilidir. Güvenilir biri olduğunuzu diğer insanlara ispatlayın. Düzenli, yardımsever, dürüst ve samimi bir insansınız. Önemli işler başarmak için buradasınız. Yoğun ve uzun saatler boyu çalışarak ve pratikliğinizi kullanarak bunu başarabilirsiniz.

İfadenizi, irade gücünüzle ortaya koyacaksınız.Bu üstünlük taslamak anlamına gelmez.Tanrısal iradenin olumlu bir uyumudur.Tinsel olaylara pratik bir şekilde yaklaşacaksınız.Kişisel maddi çıkarlarınızı önemsemeyin. 4 yapıcının sayısıdır ve size sadık kalacak herhangi bir örgütlenmenin kurulmasına yardımcı olacaksınız

Nicolaus İsminin Harf ve Sayı Analizi

Nicolaus isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nicolaus İsmiyle Uyumlu İsimler

Nicolaus İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nicoletta, Nicea

Nicolaus İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Nicholas, Nicolae, Nichols, Nicodemus, Nicodème, Nicholaus, Claus, Niklaus, Nicodemo, Nicholl

Nicolaus ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nicolaus İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nicolaus İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Nicolaus ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Nicolaus İsmi Konulabilir Mi?

Nicolaus isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nicolaus isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nicolaus İsmi Caiz Mi?

Nicolaus ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nicolaus isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nicolaus İsminin Diyanetteki Anlamı

Nicolaus isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Nicolaus isminin anlamı: muzaffer insanlar

Nicolaus İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Nicolaus ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Nicolaus ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Nicolaus ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Nicolaus ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Nicolaus İsminin Özellikleri

Nicolaus isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Nicolaus İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Nicolaus İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ne olur sonsuza kadar benim ol Deran
İ stesemde söz geçiremem seviyorum seni
Camlar buğulandı ismini yazdım
Olumsuzluklara son veririz biz
Laleler, sümbüller bile kıskandı bendeki seni.
Anla artık sensiz olamam ben yarim
Umut oldun, güç oldun, can oldun, canan oldun ben senden daha ne dilerim
Seninle mutlu günleri bekliyorum

Nicolaus İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nicolaus isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nicolaus

Nicolaus İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nicolaus isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nicolaus

Nicolaus İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nicolaus isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nicolaus

Nicolaus İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Nicolaus isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Nicolaus isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Nicolaus isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Nicolaus isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Nicolaus isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Nicolaus isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Nicolaus İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nicolaus ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nicolaus İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nicolaus ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Enerjik, Soğukkanlı, Sırdaş, Yetenekli, Girişken, Misafirperver, Espirili olmalarıdır.

Nicolaus İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nicolaus ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Tembel, İçine Kapanık, Obur, Agresif, Aceleci, Baskıcı olmalarıdır.

Nicolaus isminin Notasyonları Nelerdir?

Nicolaus isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
İ: İzmir
C: Ceyhan
O: Ordu
L: Lüleburgaz
A: Adana
U: Uşak
S: Sinop

Nicolaus Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
İ: İrfan
C: Cemal
O: Osman
L: Lokum
A: Ahmet
U: Ufuk
S: Serhat

Nicolaus isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
İ:
C: Charlie
O: Oscar
L: Lima
A: Alfa
U: Uniform
S: Sierra

Nicolaus isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
İ: İstif
C: Cemal
O: Oruç
L: Levent
A: Aydın
U: Umman
S: Seydi

Nicolaus İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nicolaus ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nicolaus ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nicolaus ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nicolaus İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

nicolaus isminin numerolojisi, nicolaus isminin enerjisi, nicolaus isminin arapça yazlışı, nicolaus isminin hikayesi, nicolaus isminin burcu, nicolaus isminin uğurlu sayısı, nicolaus isminin ebced değeri, nicolaus isminin rengi, nicolaus isminin harf analizi