İsim Arama

Nicholaus İsminin Anlamı Nedir? Nicholaus Ne Demek?

Nicholaus ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Nicholaus isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Nicholaus isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nicholaus isminin anlamı nedir? Nicholaus ne demek?

Nicholaus isminin anlamı nedir?
  • Nicholaus isminin cinsiyeti: Erkek
  • Nicholaus isminin kökeni: Yunanca
  • Nicholaus isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nicholaus ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nicholaus ismindeki harf sayısı: 9
  • Nicholaus isminin rengi: Mavi
  • Nicholaus isminin nitelikeri: Misafirperver, Yaramaz, Huysuz, Tez Canlı, Pozitif, Gösterişli, İnatçı, Modern, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Nicholaus

Nicholaus isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nicholaus ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Nicholaus isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nicholaus İsmiyle Uyumlu İsimler

Nicholaus İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nicea, Nicoletta

Nicholaus İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Nicholl, Nicomedo, Nicklas, Nicodemus, Nicoll, Nicholas, Nicodème, Nicu, Nicholaus, Nicodemo

Nicholaus ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nicholaus İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nicholaus İsmi Konulabilir Mi?

Nicholaus isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nicholaus isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nicholaus İsmi Caiz Mi?

Nicholaus ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nicholaus isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nicholaus İsminin Özellikleri

Nicholaus isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Nicholaus İsminin Sayı Analizi

Nicholaus isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
İ: 12
C: 3
H: 10
O: 18
L: 15
A: 1
U: 25
S: 22

Nicholaus isminin numerolojik değeri: 123

Nicholaus İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Nicholaus İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ne olur artık bir daha beni sensiz bırakma
İstersen diken olurum dalımda tek gül sen
Canımdan bir parçasın inan hasretim
Hasret ile seni bekliyorum ben
Onurunla yürü zorlukları yen
Lafta sözde değil candan sevdim
Ayrılık denen kelime düşmedi hiç kalemimden
Uğruna feda ettiklerimizi düşündükçe geride
Sen gidersen ben biterim.

Nicholaus İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nicholaus isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nicholaus

Nicholaus İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nicholaus isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nicholaus

Nicholaus İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nicholaus isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nicholaus

Nicholaus İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nicholaus ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nicholaus İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nicholaus ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Enerjik, Soğukkanlı, Sakin, Sırdaş, Yetenekli, Girişken, Misafirperver, Espirili olmalarıdır.

Nicholaus İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nicholaus ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Tembel, Panik, İçine Kapanık, Obur, Agresif, Aceleci, Baskıcı olmalarıdır.

Nicholaus isminin Notasyonları Nelerdir?

Nicholaus isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
İ: İzmir
C: Ceyhan
H: Hatay
O: Ordu
L: Lüleburgaz
A: Adana
U: Uşak
S: Sinop

Nicholaus Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
İ: İrfan
C: Cemal
H: Hasan
O: Osman
L: Lokum
A: Ahmet
U: Ufuk
S: Serhat

Nicholaus isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
İ:
C: Charlie
H: Hotel
O: Oscar
L: Lima
A: Alfa
U: Uniform
S: Sierra

Nicholaus isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
İ: İstif
C: Cemal
H: Halat
O: Oruç
L: Levent
A: Aydın
U: Umman
S: Seydi

Nicholaus İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nicholaus ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nicholaus ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nicholaus ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nicholaus İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.