İsim Arama

Nicea İsminin Anlamı Nedir? Nicea Ne Demek?

Nicea ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Nicea isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Nicea isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nicea isminin anlamı nedir? Nicea ne demek?

Nicea isminin anlamı nedir?
  • Nicea isminin cinsiyeti: Kız
  • Nicea isminin kökeni: Yunanca
  • Nicea isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nicea ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nicea ismindeki harf sayısı: 5
  • Nicea isminin rengi: Pembe
  • Nicea isminin nitelikeri: Misafirperver, Yaramaz, Huysuz, Çalışkan, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Nicea

Nicea isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nicea ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Nicea isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nicea İsmiyle Uyumlu İsimler

Nicea İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nicoletta, Nicea

Nicea İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Nicholl, Nicomedo, Nicolae, Nicandro, Nicholas, Nicodème, Nicu, Nicholaus, Nichols, Nicklas

Nicea ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nicea İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nicea İsmi Konulabilir Mi?

Nicea isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nicea isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nicea İsmi Caiz Mi?

Nicea ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nicea isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nicea İsminin Özellikleri

Nicea isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Nicea İsminin Sayı Analizi

Nicea isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
İ: 12
C: 3
E: 6
A: 1

Nicea isminin numerolojik değeri: 39

Nicea İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Nicea İsmi İle Akrostiş Şiirler

Nereden eserse rüzgar, kalbimde olacak onun gönlü..
İsterim hep yanında olmak, mesafelere meydan okumak
Can gibisin bana hayat verirsin
Esir etmişsir gözlerin gözlerime.
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;

Nicea İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nicea isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nicea

Nicea İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nicea isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nicea

Nicea İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nicea isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nicea

Nicea İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nicea ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nicea İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nicea ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Enerjik, Soğukkanlı, Duygusal, Girişken olmalarıdır.

Nicea İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nicea ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Tembel, Gereksiz İnatçı, Agresif olmalarıdır.

Nicea isminin Notasyonları Nelerdir?

Nicea isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
İ: İzmir
C: Ceyhan
E: Edirne
A: Adana

Nicea Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
İ: İrfan
C: Cemal
E: Ekrem
A: Ahmet

Nicea isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
İ:
C: Charlie
E: Echo
A: Alfa

Nicea isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
İ: İstif
C: Cemal
E: Engin
A: Aydın

Nicea İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nicea ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nicea ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nicea ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nicea İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.