İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Necmi İsminin Anlamı

  • Necmi isminin cinsiyeti: Erkek
  • Necmi isminin kökeni: Arapça
  • Necmi isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Necmi ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Necmi ismindeki harf sayısı: 5
  • Necmi isminin rengi: Mavi

Necmi İsminin Anlamı Nedir?

Necmi isminin anlamı nedir, Necmi ne demektir, Necmi ne anlama gelir, Necmi manası nedir?

Necmi İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Necmi ismi kuranda geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Necmi İsmi Konulabilir Mi?

Necmi ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Necmi isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Necmi İsmi Caiz Mi?

Necmi ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Necmi isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Necmi İsminin Analizi

Necmi isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Necmi ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Necmi İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Necmi İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Necmi İsminin Özellikleri

Necmi isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Necmi İsminin Numerolojisi

Necmi isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
E: 6
C: 3
M: 16
İ: 12

Necmi isminin numerolojik değeri: 54

Necmi İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Necmi İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ne olur gel ve artık güldür yüzümü
Evime neşe saçan
Cam kırıkları gibiydi benim yüreğim
Mevlamdan dilerken seni ben..
İçimde artıyor her gün aşkın

Necmi İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Necmi isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Necmi İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Necmi isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Necmi İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Necmi isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Necmi İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Necmi Yapıcı: Necmi Yapıcı, 18 Mart 1972 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Babasının adı Nezir, Annesinin adı Hacer’dir. İlk orta ve lise öğrenimimi İzmir’de tamamladı....
  • Necmiye Alpay: Necmiye Alpay, 23 Kasım 1946 tarihinde Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde doğmuştur. Tam adı Ayşe Necmiye Alpay’dır. Annesi Rukiye Hanım, babası Jandarma...
Necmi İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Necmi Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
E: Ekrem
C: Cemal
M: Mehmet
İ: İrfan

Necmi İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Necmi isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
E: Engin
C: Cemal
M: Merih
İ: İstif

Necmi İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Necmi isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
E: Echo
C: Charlie
M: Mike
İ:

Necmi İsminin TDK Notasyonu

Necmi isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
E: Edirne
C: Ceyhan
M: Muş
İ: İzmir

Necmi İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Necmi ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Necmi ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Necmi ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.

Necmi İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

Necmi Uysal
07.11.2018

Allah razı olsun.