İsim Arama

Zeynel İsminin Anlamı Nedir? Zeynel Ne Demek?

Zeynel ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zeynel isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zeynel isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zeynel isminin anlamı nedir? Zeynel ne demek?

Zeynel isminin anlamı nedir?
  • Zeynel isminin cinsiyeti: Erkek
  • Zeynel isminin kökeni: Arapça
  • Zeynel isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zeynel ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Zeynel ismindeki harf sayısı: 6
  • Zeynel isminin rengi: Mavi
  • Zeynel isminin nitelikeri: Uyumsuz, Çalışkan, Maceracı, Misafirperver, Gösterişli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zeynel

Zeynel isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zeynel ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.

Zeynel isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zeynel İsmiyle Uyumlu İsimler

Zeynel İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Sonel, Zeyneb, Özgünel, Zeyniye, Minel, Zeynep, Zeyno, Zeyşan, Günel

Zeynel İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Aydınel, Uygunel, Ekenel, Zeyyat, Zeynel, Zeycan, Erkınel, Hananel, Erginel, Tekinel

Zeynel ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zeynel İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zeynel İsmi Konulabilir Mi?

Zeynel isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zeynel isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zeynel İsmi Caiz Mi?

Zeynel ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zeynel isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zeynel İsminin Özellikleri

Zeynel isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Zeynel İsminin Sayı Analizi

Zeynel isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
E: 6
Y: 28
N: 17
E: 6
L: 15

Zeynel isminin numerolojik değeri: 101

Zeynel İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Zeynel İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zahmet etme kalbimin kapısını açmakla
En büyük sevdam sensin ey yarim
Yok hatrınız artık bende bakmam bile yüzünüze
Nereye yol aldığından habersiz masum umutlara…
En büyük sevdam sensin ey yarim
Lafta değil gönülden sana sevdalıyım yar

Zeynel İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zeynel isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zeynel

Zeynel İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zeynel isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zeynel

Zeynel İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zeynel isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zeynel

Zeynel İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Zeynel Abidin Erdem: Erdem Holding ve Genpa Telekomünikasyon Yönetim Kurulu Başkanı Zeynel Abidin Erdem, 15 Şubat 1944 tarihinde Mardin'in Savur ilçesinde ailesinin 5. Çocuğu olarak doğmuştur. Dördü erken vefat eden tam 13 kardeştirler. Mehmet Nezih adında ikiz kardeşi vardır. Annesi Belkız Menci Hanım, Babası Mehmet Sait Bey’dir.İlk, orta ve lise eğitimini Mardin'in Savur ilçesinde aldı. 1965 yılında Mardin'den istanbul'a geldi. Büyük bir hevesle girdiği Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni 3 ay gibi k...
Zeynel İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zeynel ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Duygusal, Gezgin, Sağduyu Sahibi, Yetenekli olmalarıdır.

Zeynel İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zeynel ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Gereksiz İnatçı, Geçmişte Yaşayan, Hayal Dünyasında Yaşayan, Obur olmalarıdır.

Zeynel isminin Notasyonları Nelerdir?

Zeynel isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
E: Edirne
Y: Yozgat
N: Niğde
E: Edirne
L: Lüleburgaz

Zeynel Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
E: Ekrem
Y: Yahya
N: Nizam
E: Ekrem
L: Lokum

Zeynel isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
E: Echo
Y: Yankee
N: November
E: Echo
L: Lima

Zeynel isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
E: Engin
Y: Yılmaz
N: Neptün
E: Engin
L: Levent

Zeynel İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zeynel ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zeynel ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zeynel ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zeynel İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 2 yorum yapılmıştır.

Zeynel
19.05.2019

Ya harika aşk insanları olduğumu yeni öğreniyorum tek kelimeyle harika!.

Zeynel İnan
25.08.2018

Çok iyisini böyle devam edin.