İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Zeyneb İsminin Anlamı

  • Zeyneb isminin cinsiyeti: Kız
  • Zeyneb isminin kökeni: Arapça
  • Zeyneb isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zeyneb ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zeyneb ismindeki harf sayısı: 6
  • Zeyneb isminin rengi: Pembe

Zeyneb İsminin Anlamı Nedir?

Zeyneb isminin anlamı nedir, Zeyneb ne demektir, Zeyneb ne anlama gelir, Zeyneb manası nedir?

Zeyneb İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Zeyneb ismi kuranda geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Zeyneb İsmi Konulabilir Mi?

Zeyneb ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zeyneb isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zeyneb İsmi Caiz Mi?

Zeyneb ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zeyneb isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Zeyneb İsminin Analizi

Zeyneb isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zeyneb ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.

Zeyneb İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Zeyneb İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Zeyneb İsminin Özellikleri

Zeyneb isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Zeyneb İsminin Numerolojisi

Zeyneb isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
E: 6
Y: 28
N: 17
E: 6
B: 2

Zeyneb isminin numerolojik değeri: 88

Zeyneb İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Zeyneb İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zorluklar bitecek bizde güleceğiz yarim
Elimden gelse ömrümü veririm sana
Yollarım hep zorluktan acıdan geçti
Ne güzel bir duygudur SEVMEK Rabbim Herkese nasip etsin.
Elimden gelse ömrümü veririm sana
Beklediğim..geldin ve usulca hayatıma girdin..

Zeyneb İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zeyneb isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zeyneb İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zeyneb isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zeyneb İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zeyneb isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zeyneb İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zeyneb ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zeyneb İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Zeyneb Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
E: Ekrem
Y: Yahya
N: Nizam
E: Ekrem
B: Behçet

Zeyneb İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Zeyneb isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
E: Engin
Y: Yılmaz
N: Neptün
E: Engin
B: Burak

Zeyneb İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Zeyneb isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
E: Echo
Y: Yankee
N: November
E: Echo
B: Bravo

Zeyneb İsminin TDK Notasyonu

Zeyneb isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
E: Edirne
Y: Yozgat
N: Niğde
E: Edirne
B: Bolu

Zeyneb İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zeyneb ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zeyneb ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zeyneb ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.

Zeyneb İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 5 yorum yapılmıştır.

Zeyneb
15.12.2018

Adım zeyneb. Ismimi sevsemde insanların hep zeynep anlaması bazen çok uğraştırıcı.

Zeyneb Toprak
09.04.2018

Kesinlikle zeyneb ismi kuranda geçiyor ve babasının süsü kuranda geçen anlamı dir. Oyuzden bit daahkine kuranı okuyup analiz yapın lütfen.

Ömercansöyü
28.03.2018

Ben tavsiye ederim bu siteyi.

Merve
20.01.2018

Zeynep ismi bence kuranda geçiyor😐.

Rz
19.05.2017

Çook güzel ya. Tebrik ederim.