İsim Arama

Nazmi İsminin Anlamı Nedir? Nazmi Ne Demek?

Nazmi ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Nazmi isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Nazmi isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Nazmi isminin anlamı nedir? Nazmi ne demek?

Nazmi isminin anlamı nedir?
  • Nazmi isminin cinsiyeti: Erkek
  • Nazmi isminin kökeni: Arapça
  • Nazmi isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nazmi ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Nazmi ismindeki harf sayısı: 5
  • Nazmi isminin rengi: Mavi
  • Nazmi isminin nitelikeri: Misafirperver, İnatçı, Uyumsuz, Uyumlu, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Nazmi

Nazmi isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nazmi ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Nazmi isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nazmi İsmiyle Uyumlu İsimler

Nazmi İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nazlan, Nazıdil, Nazan, Nazlıhan, Nazende, Nazenin, Nazhanım, Nazire, Nazmiye, Nazlım

Nazmi İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Nazım, Nazir, Nazır, Nazmi, Nazif, Azmi, Cezmi

Nazmi ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nazmi İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Nazmi İsmi Konulabilir Mi?

Nazmi isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nazmi isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nazmi İsmi Caiz Mi?

Nazmi ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nazmi isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nazmi İsminin Özellikleri

Nazmi isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Nazmi İsminin Sayı Analizi

Nazmi isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
A: 1
Z: 29
M: 16
İ: 12

Nazmi isminin numerolojik değeri: 75

Nazmi İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Nazmi İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ne olur yüreğimde bir tek sen ol
Aşk dolu günler için adım artık yarim
Zorlukları yendin seninle ey yarim
Meçhule doğru gitse de adım adım ömrüm
İçimizde yeşersin umut tohumları

Nazmi İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nazmi isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nazmi

Nazmi İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nazmi isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nazmi

Nazmi İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nazmi isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nazmi

Nazmi İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nazmi ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nazmi İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nazmi ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Girişken, Bilimsel, Zeki, Enerjik olmalarıdır.

Nazmi İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nazmi ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Hurafeci, Sanat Yönü Başarısız, Kırılgan olmalarıdır.

Nazmi isminin Notasyonları Nelerdir?

Nazmi isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
A: Adana
Z: Zonguldak
M: Muş
İ: İzmir

Nazmi Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
A: Ahmet
Z: Zühtü
M: Mehmet
İ: İrfan

Nazmi isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
A: Alfa
Z: Zulu
M: Mike
İ:

Nazmi isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
A: Aydın
Z: Zuhal
M: Merih
İ: İstif

Nazmi İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nazmi ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nazmi ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nazmi ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Nazmi İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.