İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Nazlım İsminin Anlamı Nedir?

  • Nazlım isminin cinsiyeti: Kız
  • Nazlım isminin kökeni: Arapça
  • Nazlım isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nazlım ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nazlım ismindeki harf sayısı: 6
  • Nazlım isminin rengi: Pembe
  • Nazlım isminin nitelikeri: Misafirperver, İnatçı, Uyumsuz, Gösterişli, Zeki, Uyumlu

Nazlım İsminin Anlamı

Nazlım isminin anlamı nedir?

Nazlım isminin anlamı nedir, Nazlım ne demektir, Nazlım ne anlama gelir, Nazlım manası nedir?

Nazlım İsminin Analizi

Nazlım isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nazlım ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Nazlım İsminin Analizi İçin Tıklayınız

Nazlım İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Nazlım İsminin Özellikleri

Nazlım isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Çevrelerinden sempatik insanlar olarak bilinirler. Merhametli ve yardım sever olmak onların karakteristik özelliğidir. Ancak iyi niyetlerini kötüye kullanan insanlar da peşlerini ne yazık ki hiç bırakmaz.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Nazlım İsminin Diyanetteki Anlamı

Nazlım isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Nazlım isminin anlamı: "Sevdiğim, değer verdiğim, üstüne titrediğim, edalım" anlamında kullanılan bir ad.

Nazlım İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Nazlım ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Nazlım ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Nazlım ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Nazlım ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Nazlım İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Nazlım ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Nazlım İsmi Konulabilir Mi?

Nazlım ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nazlım isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nazlım İsmi Caiz Mi?

Nazlım ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nazlım isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Nazlım İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Popüler Erkek İsimleri

Nazlım İsmi İle Akrostiş Şiirler

Nasıl bir mucizesin anlamadım ki
Aşk kokan günler için kollarımda olmalısın yar
Zorluklarla savaşmama yardım edensin
Lavanta kokulu düşlerime sen
Irak yollarım inan seninle yakın olacak
Muhabbetine tabiyim, ben bir seni bilirim ve bozmam ezberimi

Nazlım İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nazlım isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nazlım İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nazlım isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nazlım İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nazlım isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nazlım İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nazlım ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nazlım İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Nazlım Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
A: Ahmet
Z: Zühtü
L: Lokum
I: Irmak
M: Mehmet

Nazlım İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Nazlım isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
A: Aydın
Z: Zuhal
L: Levent
I: Irmak
M: Merih

Nazlım İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Nazlım isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
A: Alfa
Z: Zulu
L: Lima
I: India
M: Mike

Nazlım İsminin TDK Notasyonu

Nazlım isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
A: Adana
Z: Zonguldak
L: Lüleburgaz
I: Isparta
M: Muş

Nazlım İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nazlım ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nazlım ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nazlım ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
Nazlım İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.