İsim Arama

Nazlıcan İsminin Anlamı

Nazlıcan isminin anlamı nedir, Nazlıcan ne demektir, Nazlıcan ne anlama gelir, Nazlıcan manası nedir?

  • Nazlıcan isminin cinsiyeti: Kız
  • Nazlıcan isminin kökeni: Arapça
  • Nazlıcan isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nazlıcan ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nazlıcan ismindeki harf sayısı: 8
  • Nazlıcan isminin rengi: Pembe
  • Nazlıcan isminin nitelikeri: Misafirperver, İnatçı, Uyumsuz, Gösterişli, Zeki, Huysuz

Nazlıcan İsminin Anlamı Nedir?

Nazlıcan isminin anlamı nedir?

Nazlıcan İsminin Analizi

Nazlıcan isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nazlıcan ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Gizil gücünüz tümüyle hizmet ve düzenle ilintilidir. Güvenilir biri olduğunuzu diğer insanlara ispatlayın. Düzenli, yardımsever, dürüst ve samimi bir insansınız. Önemli işler başarmak için buradasınız. Yoğun ve uzun saatler boyu çalışarak ve pratikliğinizi kullanarak bunu başarabilirsiniz.

İfadenizi, irade gücünüzle ortaya koyacaksınız.Bu üstünlük taslamak anlamına gelmez.Tanrısal iradenin olumlu bir uyumudur.Tinsel olaylara pratik bir şekilde yaklaşacaksınız.Kişisel maddi çıkarlarınızı önemsemeyin. 4 yapıcının sayısıdır ve size sadık kalacak herhangi bir örgütlenmenin kurulmasına yardımcı olacaksınız

Nazlıcan İsminin Harf ve Sayı Analizi

Nazlıcan isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Nazlıcan İsmiyle Uyumlu İsimler

Nazlıcan ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Nazlıcan İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Nazlıcan ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Nazlıcan İsmi Konulabilir Mi?

Nazlıcan isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nazlıcan isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nazlıcan İsmi Caiz Mi?

Nazlıcan ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nazlıcan isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Nazlıcan İsminin Diyanetteki Anlamı

Nazlıcan isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Nazlıcan isminin anlamı: Nazlı kimse.

Nazlıcan İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Nazlıcan ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Nazlıcan ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Nazlıcan ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Nazlıcan ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Nazlıcan İsminin Özellikleri

Nazlıcan isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Çevrelerinden sempatik insanlar olarak bilinirler. Merhametli ve yardım sever olmak onların karakteristik özelliğidir. Ancak iyi niyetlerini kötüye kullanan insanlar da peşlerini ne yazık ki hiç bırakmaz.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Nazlıcan İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Nazlıcan İsmi İle Akrostiş Şiirler

Nedensiz hüzünler esir alır tüm benliğimi
Aşk oldun sevda oldun mutluluk oldun
Zor günleri acıları seninle yendim
Lafta sözde gülüyordum sen yoksun diye
Irak yollarımı yakın edensin
Canımdan öte can gibisin yar
Aşk oldun sevda oldun mutluluk oldun
Nedensiz hüzünler esir alır tüm benliğimi

Nazlıcan İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nazlıcan isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nazlıcan İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nazlıcan isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nazlıcan İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nazlıcan isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nazlıcan İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Nazlıcan isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Nazlıcan isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Nazlıcan isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Nazlıcan isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Nazlıcan isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Nazlıcan isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Nazlıcan İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Nazlıcan ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Nazlıcan İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Nazlıcan ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Girişken, Bilimsel, Yetenekli, Hassas, Soğukkanlı olmalarıdır.

Nazlıcan İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Nazlıcan ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Hurafeci, Obur, Polyanacı, Tembel olmalarıdır.

Nazlıcan isminin Notasyonları Nelerdir?

Nazlıcan isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
A: Adana
Z: Zonguldak
L: Lüleburgaz
I: Isparta
C: Ceyhan
A: Adana
N: Niğde

Nazlıcan Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
A: Ahmet
Z: Zühtü
L: Lokum
I: Irmak
C: Cemal
A: Ahmet
N: Nizam

Nazlıcan isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
A: Alfa
Z: Zulu
L: Lima
I: India
C: Charlie
A: Alfa
N: November

Nazlıcan isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
A: Aydın
Z: Zuhal
L: Levent
I: Irmak
C: Cemal
A: Aydın
N: Neptün

Nazlıcan İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nazlıcan ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nazlıcan ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nazlıcan ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
Nazlıcan İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 15 yorum yapılmıştır.

Nazlıcan Kılınç
08.04.2019

İsmimi seviyorum.

Nazlıcan Cengiz
24.01.2019

Muhteşem bilgiler verilmiş ama ben bu kadar iyi bir insan olduğumu düşünüyorum ;) inşallah dediğiniz gibi bir insanımdır.

Sudesu Alfar
04.10.2018

Benim arkadaşımın adıda nazlıcan.

Nazlican Ediş
28.06.2018

Gercekten anlami aynen ben teşşekkür ederim.

Nazlıcan Eryılmaz
25.03.2018

Çok güzel manalar var😀.

Nazlıcan Güzelkaya
11.01.2018

Adımın en güzel yanları yaa😀😀😀😀 ismimi seviyom.

Nazlıcan Özdemir
11.12.2017

İsmimi seviyorum.

Nazlıcan Aşkan
13.02.2017

Teşekürler ismimin muhteşem olduğunu heeep biliyordum.

Nazlıcan Cıftcı
18.01.2017

Harika bir site parmaklar felan süper.. Olduğu kadar adımda güzelmiş bunu anladimmm.

Ayşe Karakoç
15.01.2017

Bence nazlıcan ismi çok güzel.

Nazlıcan Akca
22.11.2016

Tesekkur ederım cnm.

Su Aksu
05.11.2016

İsminizi çok beğendim.

Nazlıcan Yorgun
25.10.2016

Harika bir ismim varmış.

Nazlican
09.08.2016

Çok güzek bir ismim var.

Nazlıcan Karaca
30.07.2016

Çok hoş bir site.

nazlıcan isminin numerolojisi, nazlıcan isminin enerjisi, nazlıcan isminin arapça yazlışı, nazlıcan isminin hikayesi, nazlıcan isminin burcu, nazlıcan isminin uğurlu sayısı, nazlıcan isminin ebced değeri, nazlıcan isminin rengi, nazlıcan isminin harf analizi