İsim Arama

Narelle İsminin Anlamı Nedir? Narelle Ne Demek?

Narelle ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Narelle isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Narelle isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Narelle isminin anlamı nedir? Narelle ne demek?

Narelle isminin anlamı nedir?
  • Narelle isminin cinsiyeti: Kız
  • Narelle isminin kökeni: Arapça
  • Narelle isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Narelle ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Narelle ismindeki harf sayısı: 7
  • Narelle isminin rengi: Pembe
  • Narelle isminin nitelikeri: Misafirperver, İnatçı, Komik, Çalışkan, Gösterişli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Narelle

Narelle isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Narelle ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Narelle isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Narelle İsmiyle Uyumlu İsimler

Narelle İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Narhanım, Nardane, Narah, Danielle, Narkadın, Helle, Gabrielle, Narelle, Nargül, Zoelle

Narelle İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Narkis, Narke, Nart, Narter, Nuelle, Demirgülle, Narcissus

Narelle ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Narelle İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Narelle İsmi Konulabilir Mi?

Narelle isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Narelle isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Narelle İsmi Caiz Mi?

Narelle ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Narelle isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Narelle İsminin Özellikleri

Narelle isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Narelle İsminin Sayı Analizi

Narelle isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
A: 1
R: 21
E: 6
L: 15
L: 15
E: 6

Narelle isminin numerolojik değeri: 81

Narelle İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Narelle İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ne olur sende benimle hep benim ol
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Rica ediyorum yüzün düşmesin yere
En büyük sevdam sensin ey yarim
Lazımken bana sevgin, tutunmak için zamana
Lazımken bana sevgin, tutunmak için zamana
En büyük sevdam sensin ey yarim

Narelle İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Narelle isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Narelle

Narelle İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Narelle isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Narelle

Narelle İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Narelle isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Narelle

Narelle İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Narelle ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Narelle İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Narelle ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Girişken, Maceracı, Duygusal, Yetenekli olmalarıdır.

Narelle İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Narelle ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Gaddar, Gereksiz İnatçı, Obur olmalarıdır.

Narelle isminin Notasyonları Nelerdir?

Narelle isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
A: Adana
R: Rize
E: Edirne
L: Lüleburgaz
L: Lüleburgaz
E: Edirne

Narelle Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
A: Ahmet
R: Rasim
E: Ekrem
L: Lokum
L: Lokum
E: Ekrem

Narelle isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
A: Alfa
R: Romeo
E: Echo
L: Lima
L: Lima
E: Echo

Narelle isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
A: Aydın
R: Reis
E: Engin
L: Levent
L: Levent
E: Engin

Narelle İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Narelle ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Narelle ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Narelle ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Narelle İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.