İsim Arama

Natara İsminin Anlamı Nedir? Natara Ne Demek?

Natara ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Natara isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Natara isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Natara isminin anlamı nedir? Natara ne demek?

Natara isminin anlamı nedir?
  • Natara isminin cinsiyeti: Kız
  • Natara isminin kökeni: Arapça
  • Natara isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Natara ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Natara ismindeki harf sayısı: 6
  • Natara isminin rengi: Pembe
  • Natara isminin nitelikeri: Misafirperver, İnatçı, Romantik, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Natara

Natara isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Natara ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Natara isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Natara İsmiyle Uyumlu İsimler

Natara İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Bara, Azhara, Sara, Thara, Gulnara, Megara, Sahara, Marmara, Natassia, Nathacha

Natara İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Nathan-Melech, Nathaniel, Başkara, Taykara, Çaykara, Uçkara, Nathanial, Dara, Nate, Baykara

Natara ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Natara İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Natara İsmi Konulabilir Mi?

Natara isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Natara isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Natara İsmi Caiz Mi?

Natara ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Natara isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Natara İsminin Özellikleri

Natara isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Natara İsminin Sayı Analizi

Natara isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
A: 1
T: 24
A: 1
R: 21
A: 1

Natara isminin numerolojik değeri: 65

Natara İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Natara İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ne olur sende benimle hep benim ol
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Tek sana sevdalandı inan bu yürek
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Rica ediyorum yüzün düşmesin yere
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Natara İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Natara isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Natara

Natara İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Natara isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Natara

Natara İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Natara isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Natara

Natara İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Natara ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Natara İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Natara ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sağduyu Sahibi, Girişken, Canayakın, Maceracı olmalarıdır.

Natara İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Natara ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Sessiz, Gaddar olmalarıdır.

Natara isminin Notasyonları Nelerdir?

Natara isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
A: Adana
T: Tokat
A: Adana
R: Rize
A: Adana

Natara Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
A: Ahmet
T: Temel
A: Ahmet
R: Rasim
A: Ahmet

Natara isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
A: Alfa
T: Tanfo
A: Alfa
R: Romeo
A: Alfa

Natara isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
A: Aydın
T: Turgut
A: Aydın
R: Reis
A: Aydın

Natara İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Natara ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Natara ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Natara ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Natara İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.