İsim Arama

Meymun İsminin Anlamı Nedir? Meymun Ne Demek?

Meymun ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Meymun isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Meymun isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Meymun isminin anlamı nedir? Meymun ne demek?

Meymun isminin anlamı nedir?
  • Meymun isminin cinsiyeti: Erkek
  • Meymun isminin kökeni: Arapça
  • Meymun isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Meymun ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Meymun ismindeki harf sayısı: 6
  • Meymun isminin rengi: Mavi
  • Meymun isminin nitelikeri: Uyumlu, Çalışkan, Maceracı, Modern, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Meymun

Meymun isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Meymun ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Meymun isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Meymun İsmiyle Uyumlu İsimler

Meymun İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Permun, Meyra, Meyransa, Meyyal, Meymune

Meymun İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Azmun, Timun, Maimun, Yümun, Meymun, Memun, Meyer

Meymun ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Meymun İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Meymun İsmi Konulabilir Mi?

Meymun isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Meymun isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Meymun İsmi Caiz Mi?

Meymun ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Meymun isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Meymun İsminin Özellikleri

Meymun isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Meymun İsminin Sayı Analizi

Meymun isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
E: 6
Y: 28
M: 16
U: 25
N: 17

Meymun isminin numerolojik değeri: 108

Meymun İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Meymun İsmi İle Akrostiş Şiirler

Mahsum yüzlü bu güzel yârim nereler’de.
Ellerim boşlukla seni bekliyorum
Yanımda değilsin ama yüreğimdesin
Mahsum yüzlü bu güzel yârim nereler’de.
U zaklarda aramıyorum seni
Nedensiz sevdim yarim inan ben seni

Meymun İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Meymun isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Meymun

Meymun İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Meymun isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Meymun

Meymun İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Meymun isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Meymun

Meymun İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Meymun ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Meymun İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Meymun ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Duygusal, Gezgin, Misafirperver, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Meymun İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Meymun ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Geçmişte Yaşayan, Aceleci, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Meymun isminin Notasyonları Nelerdir?

Meymun isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
E: Edirne
Y: Yozgat
M: Muş
U: Uşak
N: Niğde

Meymun Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
E: Ekrem
Y: Yahya
M: Mehmet
U: Ufuk
N: Nizam

Meymun isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
E: Echo
Y: Yankee
M: Mike
U: Uniform
N: November

Meymun isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
E: Engin
Y: Yılmaz
M: Merih
U: Umman
N: Neptün

Meymun İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Meymun ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Meymun ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Meymun ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Meymun İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.