İsim Arama

Mehrunisa İsminin Anlamı Nedir? Mehrunisa Ne Demek?

Mehrunisa ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Mehrunisa isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Mehrunisa isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Mehrunisa isminin anlamı nedir? Mehrunisa ne demek?

Mehrunisa isminin anlamı nedir?
  • Mehrunisa isminin cinsiyeti: Kız
  • Mehrunisa isminin kökeni: Arapça
  • Mehrunisa isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Mehrunisa ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Mehrunisa ismindeki harf sayısı: 9
  • Mehrunisa isminin rengi: Pembe
  • Mehrunisa isminin nitelikeri: Uyumlu, Çalışkan, Tez Canlı, Komik, Modern, Misafirperver, Yaramaz, Dürüst, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Mehrunisa

Mehrunisa isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Mehrunisa ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Mehrunisa isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Mehrunisa İsmiyle Uyumlu İsimler

Mehrunisa İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Hayrünnisa, Mehrunisa, Mehpare, Karisa, Mehveş, Aynisa, Disa, Bedrunnisa, Fahrünnisa, Mehira

Mehrunisa İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Mehak, İsa, Mehdi, Mehujael, Mehmet, Mehmetçik, Mehip, Mehcur, Eisa, Mehti

Mehrunisa ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Mehrunisa İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Mehrunisa İsmi Konulabilir Mi?

Mehrunisa isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Mehrunisa isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Mehrunisa İsmi Caiz Mi?

Mehrunisa ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Mehrunisa isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Mehrunisa İsminin Özellikleri

Mehrunisa isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Mehrunisa İsminin Sayı Analizi

Mehrunisa isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
E: 6
H: 10
R: 21
U: 25
N: 17
İ: 12
S: 22
A: 1

Mehrunisa isminin numerolojik değeri: 130

Mehrunisa İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Mehrunisa İsmi İle Akrostiş Şiirler

Melek yüzlü kızım anlam kattın bu aşkımıza.
Eski günleri çok özledim ben
Hasretinden deli oluyorum ben
Rabbime şükürler olsun ki sevdam alevinle kavruluyor
Usul usul gelsem sana
Neyleyim sensiz bu canı
İçimdeki büyük sevdam yüreğim Ezgim
Seher Merve
Ansızın çıkıverdin karşıma

Mehrunisa İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Mehrunisa isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Mehrunisa

Mehrunisa İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Mehrunisa isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Mehrunisa

Mehrunisa İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Mehrunisa isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Mehrunisa

Mehrunisa İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Mehrunisa ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Mehrunisa İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Mehrunisa ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Duygusal, Sakin, Maceracı, Misafirperver, Sağduyu Sahibi, Enerjik, Espirili, Girişken olmalarıdır.

Mehrunisa İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Mehrunisa ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Panik, Gaddar, Aceleci, Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Baskıcı, Agresif olmalarıdır.

Mehrunisa isminin Notasyonları Nelerdir?

Mehrunisa isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
E: Edirne
H: Hatay
R: Rize
U: Uşak
N: Niğde
İ: İzmir
S: Sinop
A: Adana

Mehrunisa Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
E: Ekrem
H: Hasan
R: Rasim
U: Ufuk
N: Nizam
İ: İrfan
S: Serhat
A: Ahmet

Mehrunisa isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
E: Echo
H: Hotel
R: Romeo
U: Uniform
N: November
İ:
S: Sierra
A: Alfa

Mehrunisa isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
E: Engin
H: Halat
R: Reis
U: Umman
N: Neptün
İ: İstif
S: Seydi
A: Aydın

Mehrunisa İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Mehrunisa ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Mehrunisa ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Mehrunisa ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Mehrunisa İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.