İsim Arama

Massa İsminin Anlamı Nedir? Massa Ne Demek?

Massa ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Massa isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Massa isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Massa isminin anlamı nedir? Massa ne demek?

Massa isminin anlamı nedir?
  • Massa isminin cinsiyeti: Erkek
  • Massa isminin kökeni: İbranice
  • Massa isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Massa ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Massa ismindeki harf sayısı: 5
  • Massa isminin rengi: Mavi
  • Massa isminin nitelikeri: Uyumlu, İnatçı, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Massa

Massa isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Massa ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Massa isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Massa İsmiyle Uyumlu İsimler

Massa İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Thalassa, Alessa, Amissa, Charissa, Fahrünissa, Karessa, Marpessa, Carissa, Melissa, Hadassa

Massa İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Meissa, Mash, Massa, Masum, Masoud

Massa ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Massa İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Massa İsmi Konulabilir Mi?

Massa isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Massa isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Massa İsmi Caiz Mi?

Massa ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Massa isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Massa İsminin Özellikleri

Massa isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Massa İsminin Sayı Analizi

Massa isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
A: 1
S: 22
S: 22
A: 1

Massa isminin numerolojik değeri: 62

Massa İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Massa İsmi İle Akrostiş Şiirler

Mutlu oldum seninle tek yarim dedim
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
Sevmenin hiç bu kadar zor olduğunu bilmezdim
Sevmenin hiç bu kadar zor olduğunu bilmezdim
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor

Massa İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Massa isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Massa

Massa İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Massa isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Massa

Massa İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Massa isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Massa

Massa İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Massa ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Massa İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Massa ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Girişken, Espirili olmalarıdır.

Massa İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Massa ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Agresif, Baskıcı olmalarıdır.

Massa isminin Notasyonları Nelerdir?

Massa isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
A: Adana
S: Sinop
S: Sinop
A: Adana

Massa Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
A: Ahmet
S: Serhat
S: Serhat
A: Ahmet

Massa isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
A: Alfa
S: Sierra
S: Sierra
A: Alfa

Massa isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
A: Aydın
S: Seydi
S: Seydi
A: Aydın

Massa İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Massa ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Massa ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Massa ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Massa İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.