İsim Arama

Mat İsminin Anlamı Nedir? Mat Ne Demek?

Mat ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Mat isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Mat isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Mat isminin anlamı nedir? Mat ne demek?

Mat isminin anlamı nedir?
 • Mat isminin cinsiyeti: Erkek
 • Mat isminin kökeni: İbranice
 • Mat isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Mat ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
 • Mat ismindeki harf sayısı: 3
 • Mat isminin rengi: Mavi
 • Mat isminin nitelikeri: Uyumlu, İnatçı, Romantik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Mat

Mat isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Mat ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.

Mat isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Mat İsmiyle Uyumlu İsimler

Mat İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Mattea, Matea, Matthia, Matthea, Matxalen, Matana, Mathea, Mathia

Mat İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Matai, Matz, Matthaios, Matvei, Matei, Mattheus, Matson, Mathieu, Mattias, Matin

Mat ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Mat İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Mat İsmi Konulabilir Mi?

Mat isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Mat isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Mat İsmi Caiz Mi?

Mat ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Mat isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Mat İsminin Özellikleri

Mat isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Mat İsminin Sayı Analizi

Mat isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
A: 1
T: 24

Mat isminin numerolojik değeri: 41

Mat İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 3 olanlar:LİDER

Karakterinin en belirgin özelliği liderlik.İnsanları kontrol etmekten ve olayların gidişatını belirlemekten hoşlanıyorsun.Ancak bencil değilsin.Sadece olayları organize etmek istiyorsun.Bu konuda oldukça başarılısın.İyi bir yönetici olabilirsin.Nerede, nasıl davranılacağını biliyorsun.Çevrendekiler de sana güveniyor.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da lider olmak istiyorsun.Ailen ya da arkadaş grubunla birlikteyken tüm organizasyonlara ve yapılacaklara sen karar veriyorsun.Kimse sana karşı çıkmıyor.Çevrendekiler fikirlerinden memnun.Karşı cinste aradığın özellikler ise hoşgörü ve şefkat.

Mat İsmi İle Akrostiş Şiirler

Mecnun Leyla misali
Ay kıskanır simanı, güneş düşünce tenine
Tutsağın olduğum gözlerini

Mat İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Mat isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Mat

Mat İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Mat isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Mat

Mat İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Mat isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Mat

Mat İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Matthew Fox: Matthew Fox, 1966 doğumlu Amerika'lı dizi ve sinema oyuncusu. Lost adlı ödüllü ve çok sevilen dizide ‘Dr. Jack Shephard’ karakterini canlandıran Fox, 2004’de Golden Globe Ödülü'ne aday gösterildi. Matthew Fox, 14 temmuz 1966’daLoretta ve Francis Fox’un üç oğullarından ortancası olarak Crowheart, Wyoming’deki ailesine ait at çiftliğinde dünyaya geldi. Wyoming yakınlarındaki Pavillion’da Wind River Lisesi’nden mezun olmasının ardından Kolombiya ÜniversitesiEkonomi Bölümü’ne kabul edildi ve önce Ma...
 • Matthew Bellamy: Matthew Bellamy, 1978 doğumlu, İngiliz rock grubu Muse'un solisti, gitaristi, klavyecisi ve söz yazarı. 1994 yılında İngiltere'nin güneybatısında yer alan Devon'da kurulan grubun diğer üyeleri ise Chris Wolstenholme (bas gitar) ve Dominic Howard (davul ve vurmalı çalgılar). Matthew James Bellamy, 9 Haziran 1978'de İngiltere'nin Cambridge kentinde dünyaya geldi. Babası George Bellamy, 1960'lı yıllarda, Telstar adlı şarkılarıyla Amerika'da liste başı olmuş ilk İngiliz grubu olan The Tornados'ta it...
 • Matti Vanhanen: Matti Vanhanen, 1955 doğumlu gazeteci, siyasetçi ve başbakan. Merkez Partisi Genel Başkanı Vanhanen, 24 Haziran 2003‘den beri Finlandiya’nın Başbakanı olarak görev yapıyor. Vanhanen, 2006 yılının ikinci yarısı boyunca da Avrupa Konseyi'nde Başkanlık görevini yürüttü. Matti Taneli Vanhanen, 4 Kasım 1955’de Tatu Vanhanen ve Anni Tiihonen’in oğlu olarak Finlandiya’nın Jyväskylä kentinde dünyaya geldi. Daha sonra babası Profesör Dr. Tatu Vanhanen, tartışmalara yol açan “IQ and the Wealth of Nations-...
 • Mata Hari: Dansçı ve dünya tarihinin en ünlü kadın ajanı. Gerçek adı Endonezcede 'Şafağın Gözü' anlamına gelen Margaretha Geetruide Zelle'dir. I. Dünya Savaşı yıllarında Almanlar hesabına çalıştığı için Fransızlar tarafından idam edilmiş, sansasyonel hayatı nedeniyle büyük ilgi görmüştür. 7 Ağustos 1876'da Hollanda'nın Leeuwarden kentinde dünyaya geldi. Babası şapka imalatçısıydı. Bir dönem sonra ekonomik durumları bozuldu. Manastırda eğitim gören Mata Hari, 19 yaşındayken babası iflas etti. Bu zor olayın ...
 • Matteo Renzi: Matteo Renzi, 1946’da İtalya Cumhuriyeti’nin ilanından bu yana kurulan 63. Hükümette Başbakan oldu. 56. İtalya Başbakanıdır. Matteo Renzi,İtalya, Florensa’da doğmuştur. Okul yıllarında politikayla ilgilenmeye başladı. Matteo Renzi 19 yaşındayken İtalya’nın Çarkıfelek yarışmasında yarışarak 48 milyon liret (25 bin euro) kazandı.Floransa Üniversitesi Hukuk fakültesinden mezun olan Renzi, danışmanıyla kavga ettiği için tezinden tam puan yerine bir eksik puan alarak okulu bitirdi.2004-2009 yılları a...
 • Matt Damon: Matt Damon, 1970 doğumlu Akademi Ödülü sahibi Amerikalı sinema oyuncusu ve senaryo yazarı. Damon, senaryosunu çocukluk arkadaşı ünlü aktör Ben Affleck ile birlikte yazdığı, 1998 yapımı Good Will Hunting adlı filmin En İyi Özgün Senaryo dalında Akademi Ödülü'nü kazanmasının yanısıra, filmdeki performansıyla da En İyi Erkek Oyuncu dalında Akademi Ödülü’ne aday gösterilmişti. Matthew Paige Damon, 8 Ekim 1970 tarihinde Cambridge, Massachusetts’de emlak komisyoncusu Kent Telfer Damon ve çocuk eğitim...
 • Matt Groening: Amerikalı karikatürist ve çizer. Gerçek adı Matthew Abram Groening'dir. Televizyon dünyasının en prestijli ödülü olarak kabul edilen Emmy ödülünü tam 10 kez kazanan Groening, The Simpsons, FuturamaveLife in Hell'in yaratıcısıdır. The Simpsons tüm dünyada büyük başarı kazanmış, 2007'de David Silverman'ın yönetmenliğinde uzun metrajlı animasyon film olarak izleyiciyle buluşmuştur. 15 Şubat 1954'te Portland, Oregon, Amerika'da dünyaya geldi. Beş çocuklu bir ailenin ortanca oğluydu. Annesi Margaret ...
Mat İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Mat ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Girişken, Canayakın olmalarıdır.

Mat İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Mat ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Agresif, Sessiz olmalarıdır.

Mat isminin Notasyonları Nelerdir?

Mat isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
A: Adana
T: Tokat

Mat Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
A: Ahmet
T: Temel

Mat isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
A: Alfa
T: Tanfo

Mat isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
A: Aydın
T: Turgut

Mat İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Mat ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Mat ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Mat ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Mat İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.