İsim Arama

Majda İsminin Anlamı Nedir? Majda Ne Demek?

Majda ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Majda isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Majda isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Majda isminin anlamı nedir? Majda ne demek?

Majda isminin anlamı nedir?
  • Majda isminin cinsiyeti: Kız
  • Majda isminin kökeni: Arapça
  • Majda isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Majda ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Majda ismindeki harf sayısı: 5
  • Majda isminin rengi: Pembe
  • Majda isminin nitelikeri: Uyumlu, İnatçı, Mutlu, Agresif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Majda

Majda isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Majda ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Majda isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Majda İsmiyle Uyumlu İsimler

Majda İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Rojda, Majida, Maja, Ajda, Majda

Majda İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Majorie, Majed

Majda ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Majda İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Majda İsmi Konulabilir Mi?

Majda isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Majda isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Majda İsmi Caiz Mi?

Majda ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Majda isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Majda İsminin Özellikleri

Majda isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Majda İsminin Sayı Analizi

Majda isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
A: 1
J: 13
D: 5
A: 1

Majda isminin numerolojik değeri: 36

Majda İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Majda İsmi İle Akrostiş Şiirler

Melek yüzlü kızım anlam kattın bu aşkımıza.
Ansızın çıkıverdin karşıma
Jestlerimle mimiklerimle
Düşümüz aynı kalsın, hiç çıkmayalım sevda denizinden
Ansızın çıkıverdin karşıma

Majda İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Majda isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Majda

Majda İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Majda isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Majda

Majda İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Majda isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Majda

Majda İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Majda ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Majda İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Majda ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Girişken, Hayalperest, Güçlü olmalarıdır.

Majda İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Majda ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Agresif, Kaprisli, Güçsüz olmalarıdır.

Majda isminin Notasyonları Nelerdir?

Majda isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
A: Adana
J: Jandarma
D: Denizli
A: Adana

Majda Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
A: Ahmet
J: Jale
D: Davut
A: Ahmet

Majda isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
A: Alfa
J: Juliet
D: Delta
A: Alfa

Majda isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
A: Aydın
J: Jale
D: Deniz
A: Aydın

Majda İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Majda ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Majda ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Majda ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Majda İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.