İsim Arama

Majida İsminin Anlamı Nedir? Majida Ne Demek?

Majida ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Majida isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Majida isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Majida isminin anlamı nedir? Majida ne demek?

Majida isminin anlamı nedir?
  • Majida isminin cinsiyeti: Kız
  • Majida isminin kökeni: Arapça
  • Majida isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Majida ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Majida ismindeki harf sayısı: 6
  • Majida isminin rengi: Pembe
  • Majida isminin nitelikeri: Uyumlu, İnatçı, Mutlu, Yaramaz, Agresif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Majida

Majida isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Majida ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Majida isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Majida İsmiyle Uyumlu İsimler

Majida İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Zaida, Nida, Femida, Elpida, Bethsaida, Naida, Walida, Mehida, Zinaida, Perida

Majida İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Rida, Majorie, Abu Ubaida, Majed

Majida ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Majida İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Majida İsmi Konulabilir Mi?

Majida isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Majida isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Majida İsmi Caiz Mi?

Majida ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Majida isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Majida İsminin Özellikleri

Majida isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Majida İsminin Sayı Analizi

Majida isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
A: 1
J: 13
İ: 12
D: 5
A: 1

Majida isminin numerolojik değeri: 48

Majida İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Majida İsmi İle Akrostiş Şiirler

Mutlu oldum seninle tek yarim dedim
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Jargonu bozulmuş bu dünyada
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Derdime dermanım sensin ey yar
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Majida İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Majida isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Majida

Majida İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Majida isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Majida

Majida İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Majida isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Majida

Majida İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Majida ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Majida İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Majida ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Girişken, Hayalperest, Enerjik, Güçlü olmalarıdır.

Majida İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Majida ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Agresif, Kaprisli, Kırılgan, Güçsüz olmalarıdır.

Majida isminin Notasyonları Nelerdir?

Majida isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
A: Adana
J: Jandarma
İ: İzmir
D: Denizli
A: Adana

Majida Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
A: Ahmet
J: Jale
İ: İrfan
D: Davut
A: Ahmet

Majida isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
A: Alfa
J: Juliet
İ:
D: Delta
A: Alfa

Majida isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
A: Aydın
J: Jale
İ: İstif
D: Deniz
A: Aydın

Majida İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Majida ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Majida ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Majida ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Majida İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.