İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Rojda İsminin Anlamı

  • Rojda isminin cinsiyeti: Kız
  • Rojda isminin kökeni: Kürtçe
  • Rojda isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Rojda ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Rojda ismindeki harf sayısı: 5
  • Rojda isminin rengi: Pembe

Rojda İsminin Anlamı Nedir?

Rojda isminin anlamı nedir, Rojda ne demektir, Rojda ne anlama gelir, Rojda manası nedir?

Rojda İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Rojda ismi kuranda geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Rojda İsmi Konulabilir Mi?

Rojda ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Rojda isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Rojda İsmi Caiz Mi?

Rojda ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Rojda isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Rojda İsminin Analizi

Rojda isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Rojda ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir.

Rojda İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Rojda İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Rojda İsminin Özellikleri

Rojda isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Rojda İsminin Numerolojisi

Rojda isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

R: 21
O: 18
J: 13
D: 5
A: 1

Rojda isminin numerolojik değeri: 58

Rojda İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Rojda İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ritmim tipim güzel
Of çeker alır başımı giderim buradan
Jestlerimle mimiklerimle
Dünüm de sen varsın yarınım da sen
Aşk için bir bahana arama en yar

Rojda İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Rojda isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Rojda İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Rojda isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Rojda İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Rojda isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Rojda İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Rojda Demirer: Rojda Demirer, 12 Ağustos 1979 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Aslen Diyarbakır’lıdır. Diyarbakır'lı Raman Aşireti’ne bağlı bir Kürt kızıdır ama bir ke...
Rojda İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Rojda Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Rasim
O: Osman
J: Jale
D: Davut
A: Ahmet

Rojda İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Rojda isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Reis
O: Oruç
J: Jale
D: Deniz
A: Aydın

Rojda İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Rojda isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Romeo
O: Oscar
J: Juliet
D: Delta
A: Alfa

Rojda İsminin TDK Notasyonu

Rojda isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

R: Rize
O: Ordu
J: Jandarma
D: Denizli
A: Adana

Rojda İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Rojda ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Rojda ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Rojda ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.

Rojda İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 8 yorum yapılmıştır.

Annen
14.05.2019

Yarrak.

Bts Fanı Rojda Aydın Amk Oçlar
14.05.2019

Piç bir uygulama sikiyim sizi.

Rojda Aydın
14.05.2019

Güzel.

Rojda Afşin
27.07.2018

Güzel analiz teşekkürler. Rojda demirer için baya şaşırdım bizim aşiretten olduğunu burda öğrendim teşekkürler.

Rojda Bakiroglu
01.05.2018

Memnum oldum.

Rojda Bakır
23.07.2017

Evet benim benimi araştırmışlar ne.

Rojda Aydın
23.07.2017

Tam ben.

Rojda Gündem
24.11.2016

Aynen öyleyimdir süperrrrrr!.