İsim Arama

Lefteris İsminin Anlamı Nedir? Lefteris Ne Demek?

Lefteris ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Lefteris isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Lefteris isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Lefteris isminin anlamı nedir? Lefteris ne demek?

Lefteris isminin anlamı nedir?
  • Lefteris isminin cinsiyeti: Erkek
  • Lefteris isminin kökeni: Yunanca
  • Lefteris isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Lefteris ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Lefteris ismindeki harf sayısı: 8
  • Lefteris isminin rengi: Mavi
  • Lefteris isminin nitelikeri: Gösterişli, Çalışkan, Sinirli, Romantik, Komik, Yaramaz, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Lefteris

Lefteris isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Lefteris ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Lefteris isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Lefteris İsmiyle Uyumlu İsimler

Lefteris İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Tomris, Chloris, İris, Cypris, Neris, Sineris, Lyris, Cloris, Vilmaris, Damaris

Lefteris İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Faris, İdris, Dimitris, Thamyris, Lefteris, Appolinaris, Paris, Edris, Rab-Saris, Oris

Lefteris ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Lefteris İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Lefteris İsmi Konulabilir Mi?

Lefteris isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Lefteris isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Lefteris İsmi Caiz Mi?

Lefteris ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Lefteris isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Lefteris İsminin Özellikleri

Lefteris isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Lefteris İsminin Sayı Analizi

Lefteris isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

L: 15
E: 6
F: 7
T: 24
E: 6
R: 21
İ: 12
S: 22

Lefteris isminin numerolojik değeri: 113

Lefteris İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Lefteris İsmi İle Akrostiş Şiirler

Lütfunla birim, diriyim, yeniyim, ben zevkle yaşıyorum kaderimi
Eskiden konyadaydı şimdi Urfalı
Farkında olmadan aşık oldum ben sana
Tek aşkım sensin demek hakkımdır
Eskiden konyadaydı şimdi Urfalı
Rakiplerim ben yükselirken Beyaz bayrak sallamakta
İçten ve yürekten kapıldım sana
Sordum kendime hiç yanıt bulmadım

Lefteris İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Lefteris isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Lefteris

Lefteris İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Lefteris isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Lefteris

Lefteris İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Lefteris isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Lefteris

Lefteris İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Lefteris ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Lefteris İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Lefteris ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Yetenekli, Duygusal, Uysal, Canayakın, Maceracı, Enerjik, Espirili olmalarıdır.

Lefteris İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Lefteris ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Obur, Gereksiz İnatçı, Güven Vermeyen, Sessiz, Gaddar, Kırılgan, Baskıcı olmalarıdır.

Lefteris isminin Notasyonları Nelerdir?

Lefteris isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

L: Lüleburgaz
E: Edirne
F: Fatsa
T: Tokat
E: Edirne
R: Rize
İ: İzmir
S: Sinop

Lefteris Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lokum
E: Ekrem
F: Fatih
T: Temel
E: Ekrem
R: Rasim
İ: İrfan
S: Serhat

Lefteris isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lima
E: Echo
F: Foxtrot
T: Tanfo
E: Echo
R: Romeo
İ:
S: Sierra

Lefteris isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Levent
E: Engin
F: Felenk
T: Turgut
E: Engin
R: Reis
İ: İstif
S: Seydi

Lefteris İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Lefteris ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Lefteris ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Lefteris ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Lefteris İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.