İsim Arama

Leksi İsminin Anlamı Nedir? Leksi Ne Demek?

Leksi ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Leksi isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Leksi isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Leksi isminin anlamı nedir? Leksi ne demek?

Leksi isminin anlamı nedir?
  • Leksi isminin cinsiyeti: Erkek
  • Leksi isminin kökeni: Yunanca
  • Leksi isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Leksi ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Leksi ismindeki harf sayısı: 5
  • Leksi isminin rengi: Mavi
  • Leksi isminin nitelikeri: Gösterişli, Çalışkan, Hayalperest, Dürüst, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Leksi

Leksi isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Leksi ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Leksi isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Leksi İsmiyle Uyumlu İsimler

Leksi İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Lekah

Leksi İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Leksi

Leksi ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Leksi İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Leksi İsmi Konulabilir Mi?

Leksi isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Leksi isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Leksi İsmi Caiz Mi?

Leksi ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Leksi isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Leksi İsminin Özellikleri

Leksi isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Leksi İsminin Sayı Analizi

Leksi isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

L: 15
E: 6
K: 14
S: 22
İ: 12

Leksi isminin numerolojik değeri: 69

Leksi İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Leksi İsmi İle Akrostiş Şiirler

Leyla mecnun kıskandı bizi
Elim ayağım tutuldu seni görünce
Kol kola sevdamızı yaşayalım ey yar
Sana geliyorum artık sonsuza kadar
İsimlerimiz hafızalara kazınsın

Leksi İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Leksi isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Leksi

Leksi İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Leksi isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Leksi

Leksi İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Leksi isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Leksi

Leksi İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Leksi ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Leksi İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Leksi ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Yetenekli, Duygusal, Romantik, Espirili, Enerjik olmalarıdır.

Leksi İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Leksi ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Obur, Gereksiz İnatçı, Kıskanç, Baskıcı, Kırılgan olmalarıdır.

Leksi isminin Notasyonları Nelerdir?

Leksi isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

L: Lüleburgaz
E: Edirne
K: Kars
S: Sinop
İ: İzmir

Leksi Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lokum
E: Ekrem
K: Kadri
S: Serhat
İ: İrfan

Leksi isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lima
E: Echo
K: Kilo
S: Sierra
İ:

Leksi isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Levent
E: Engin
K: Kalyon
S: Seydi
İ: İstif

Leksi İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Leksi ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Leksi ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Leksi ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Leksi İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.