İsim Arama

Leandros İsminin Anlamı Nedir? Leandros Ne Demek?

Leandros ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Leandros isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Leandros isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Leandros isminin anlamı nedir? Leandros ne demek?

Leandros isminin anlamı nedir?
  • Leandros isminin cinsiyeti: Erkek
  • Leandros isminin kökeni: Yunanca
  • Leandros isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Leandros ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Leandros ismindeki harf sayısı: 8
  • Leandros isminin rengi: Mavi
  • Leandros isminin nitelikeri: Gösterişli, Çalışkan, İnatçı, Misafirperver, Agresif, Komik, Pozitif, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Leandros

Leandros isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Leandros ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Leandros isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Leandros İsmiyle Uyumlu İsimler

Leandros İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Kairos, Keros, Katharos, Leal, Leah

Leandros İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Bedros, Anargyros, Toros, Kedros, Eleutheros, Alexandros, Botros, Homeros, Theros, Stavros

Leandros ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Leandros İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Leandros İsmi Konulabilir Mi?

Leandros isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Leandros isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Leandros İsmi Caiz Mi?

Leandros ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Leandros isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Leandros İsminin Özellikleri

Leandros isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Leandros İsminin Sayı Analizi

Leandros isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

L: 15
E: 6
A: 1
N: 17
D: 5
R: 21
O: 18
S: 22

Leandros isminin numerolojik değeri: 105

Leandros İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Leandros İsmi İle Akrostiş Şiirler

Lafta sözde değil candan sevdim
Eninde sonunda benim olacaksın
Ayrılık denen kelime düşmedi hiç kalemimden
Ne olur artık bir daha beni sensiz bırakma
Darda kalmayasın bir ömür boyu
Rüzgar alıp kokunu bana getirsin.
Onurunla yürü zorlukları yen
Sen gidersen ben biterim.

Leandros İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Leandros isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Leandros

Leandros İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Leandros isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Leandros

Leandros İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Leandros isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Leandros

Leandros İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Leandros ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Leandros İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Leandros ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Yetenekli, Duygusal, Girişken, Sağduyu Sahibi, Güçlü, Maceracı, Sırdaş, Espirili olmalarıdır.

Leandros İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Leandros ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Obur, Gereksiz İnatçı, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Güçsüz, Gaddar, İçine Kapanık, Baskıcı olmalarıdır.

Leandros isminin Notasyonları Nelerdir?

Leandros isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

L: Lüleburgaz
E: Edirne
A: Adana
N: Niğde
D: Denizli
R: Rize
O: Ordu
S: Sinop

Leandros Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lokum
E: Ekrem
A: Ahmet
N: Nizam
D: Davut
R: Rasim
O: Osman
S: Serhat

Leandros isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lima
E: Echo
A: Alfa
N: November
D: Delta
R: Romeo
O: Oscar
S: Sierra

Leandros isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Levent
E: Engin
A: Aydın
N: Neptün
D: Deniz
R: Reis
O: Oruç
S: Seydi

Leandros İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Leandros ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Leandros ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Leandros ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Leandros İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.