İsim Arama

Kristel İsminin Anlamı Nedir? Kristel Ne Demek?

Kristel ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Kristel isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Kristel isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Kristel isminin anlamı nedir? Kristel ne demek?

Kristel isminin anlamı nedir?
  • Kristel isminin cinsiyeti: Kız
  • Kristel isminin kökeni: Yunanca
  • Kristel isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Kristel ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Kristel ismindeki harf sayısı: 7
  • Kristel isminin rengi: Pembe
  • Kristel isminin nitelikeri: Hayalperest, Komik, Yaramaz, Dürüst, Romantik, Çalışkan, Gösterişli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Kristel

Kristel isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Kristel ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.

Kristel isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Kristel İsmiyle Uyumlu İsimler

Kristel İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Kriska, Kristell, Gitel, Kriszta, Tzeitel, Kristyn, Kristyna, Kristel, Kristy, Krisztina

Kristel İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Yiğitel, Tutel, Kristo, Kristophoros, Mertel, Sertel, Sagatel, Kristopher, Üstel, Krischnan

Kristel ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Kristel İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Kristel İsmi Konulabilir Mi?

Kristel isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Kristel isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Kristel İsmi Caiz Mi?

Kristel ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Kristel isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Kristel İsminin Özellikleri

Kristel isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Kristel İsminin Sayı Analizi

Kristel isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
R: 21
İ: 12
S: 22
T: 24
E: 6
L: 15

Kristel isminin numerolojik değeri: 114

Kristel İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Kristel İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kalbim çarpıyor
Rabbim beni sana bağışlasın
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın
Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya
Tek tanem inan seni seviyorum ben
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim
Lüle saçıyla karanlık şehirde, bir kadının gözü.

Kristel İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Kristel isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Kristel

Kristel İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Kristel isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Kristel

Kristel İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Kristel isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Kristel

Kristel İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Kristel ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Kristel İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Kristel ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Maceracı, Enerjik, Espirili, Canayakın, Duygusal, Yetenekli olmalarıdır.

Kristel İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Kristel ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Gaddar, Kırılgan, Baskıcı, Sessiz, Gereksiz İnatçı, Obur olmalarıdır.

Kristel isminin Notasyonları Nelerdir?

Kristel isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
R: Rize
İ: İzmir
S: Sinop
T: Tokat
E: Edirne
L: Lüleburgaz

Kristel Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
R: Rasim
İ: İrfan
S: Serhat
T: Temel
E: Ekrem
L: Lokum

Kristel isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
R: Romeo
İ:
S: Sierra
T: Tanfo
E: Echo
L: Lima

Kristel isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
R: Reis
İ: İstif
S: Seydi
T: Turgut
E: Engin
L: Levent

Kristel İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Kristel ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Kristel ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Kristel ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Kristel İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.