İsim Arama

Kriska İsminin Anlamı Nedir? Kriska Ne Demek?

Kriska ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Kriska isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Kriska isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Kriska isminin anlamı nedir? Kriska ne demek?

Kriska isminin anlamı nedir?
  • Kriska isminin cinsiyeti: Kız
  • Kriska isminin kökeni: Yunanca
  • Kriska isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Kriska ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Kriska ismindeki harf sayısı: 6
  • Kriska isminin rengi: Pembe
  • Kriska isminin nitelikeri: Hayalperest, Komik, Yaramaz, Dürüst, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Kriska

Kriska isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Kriska ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Kriska isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Kriska İsmiyle Uyumlu İsimler

Kriska İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Kristell, Kristyna, Kaska, Kriska, Iluska, Krisztina, Kristel, Jiska, Kristy, Kristyn

Kriska İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Krischnan, Kristophoros, Kristopher, Kristo, Miska

Kriska ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Kriska İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Kriska İsmi Konulabilir Mi?

Kriska isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Kriska isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Kriska İsmi Caiz Mi?

Kriska ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Kriska isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Kriska İsminin Özellikleri

Kriska isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Kriska İsminin Sayı Analizi

Kriska isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
R: 21
İ: 12
S: 22
K: 14
A: 1

Kriska isminin numerolojik değeri: 84

Kriska İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Kriska İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kollarımı açtım gel hadi bekleniyorsun
Resimlerde mutluluk saçmak isterim
İsmini dağa taşa yazarım yarim
Sen gidersen ben biterim.
Kollarımı açtım gel hadi bekleniyorsun
A vuçlarımda sıcaklığın kalsın

Kriska İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Kriska isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Kriska

Kriska İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Kriska isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Kriska

Kriska İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Kriska isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Kriska

Kriska İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Kriska ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Kriska İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Kriska ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Maceracı, Enerjik, Espirili, Girişken olmalarıdır.

Kriska İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Kriska ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Gaddar, Kırılgan, Baskıcı, Agresif olmalarıdır.

Kriska isminin Notasyonları Nelerdir?

Kriska isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
R: Rize
İ: İzmir
S: Sinop
K: Kars
A: Adana

Kriska Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
R: Rasim
İ: İrfan
S: Serhat
K: Kadri
A: Ahmet

Kriska isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
R: Romeo
İ:
S: Sierra
K: Kilo
A: Alfa

Kriska isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
R: Reis
İ: İstif
S: Seydi
K: Kalyon
A: Aydın

Kriska İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Kriska ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Kriska ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Kriska ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Kriska İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.