İsim Arama

Kosmo İsminin Anlamı Nedir? Kosmo Ne Demek?

Kosmo ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Kosmo isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Kosmo isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Kosmo isminin anlamı nedir? Kosmo ne demek?

Kosmo isminin anlamı nedir?
  • Kosmo isminin cinsiyeti: Kız
  • Kosmo isminin kökeni: Yunanca
  • Kosmo isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Kosmo ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Kosmo ismindeki harf sayısı: 5
  • Kosmo isminin rengi: Pembe
  • Kosmo isminin nitelikeri: Hayalperest, Pozitif, Dürüst, Uyumlu

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Kosmo

Kosmo isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Kosmo ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.

Kosmo isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Kosmo İsmiyle Uyumlu İsimler

Kosmo İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Kasmo, Kosmo

Kosmo İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Kostas, Kosmas, Cosmo

Kosmo ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Kosmo İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Kosmo İsmi Konulabilir Mi?

Kosmo isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Kosmo isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Kosmo İsmi Caiz Mi?

Kosmo ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Kosmo isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Kosmo İsminin Özellikleri

Kosmo isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Kosmo İsminin Sayı Analizi

Kosmo isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
O: 18
S: 22
M: 16
O: 18

Kosmo isminin numerolojik değeri: 88

Kosmo İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Kosmo İsmi İle Akrostiş Şiirler

Karanlığıma son veren güneşim sen ol
Olmaz olsun böyle ızdırap
Sana aşığım ben inan sevdiğim
Masmavi derinliğin ötesindeki yıldırım adeta içimde ukte..
Olmaz olsun böyle ızdırap

Kosmo İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Kosmo isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Kosmo

Kosmo İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Kosmo isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Kosmo

Kosmo İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Kosmo isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Kosmo

Kosmo İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Kosmo ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Kosmo İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Kosmo ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Sırdaş, Espirili, Zeki olmalarıdır.

Kosmo İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Kosmo ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, İçine Kapanık, Baskıcı, Sanat Yönü Başarısız olmalarıdır.

Kosmo isminin Notasyonları Nelerdir?

Kosmo isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
O: Ordu
S: Sinop
M: Muş
O: Ordu

Kosmo Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
O: Osman
S: Serhat
M: Mehmet
O: Osman

Kosmo isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
O: Oscar
S: Sierra
M: Mike
O: Oscar

Kosmo isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
O: Oruç
S: Seydi
M: Merih
O: Oruç

Kosmo İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Kosmo ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Kosmo ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Kosmo ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Kosmo İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.