İsim Arama

Kristell İsminin Anlamı Nedir? Kristell Ne Demek?

Kristell ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Kristell isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Kristell isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Kristell isminin anlamı nedir? Kristell ne demek?

Kristell isminin anlamı nedir?
  • Kristell isminin cinsiyeti: Kız
  • Kristell isminin kökeni: Yunanca
  • Kristell isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Kristell ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Kristell ismindeki harf sayısı: 8
  • Kristell isminin rengi: Pembe
  • Kristell isminin nitelikeri: Hayalperest, Komik, Yaramaz, Dürüst, Romantik, Çalışkan, Gösterişli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Kristell

Kristell isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Kristell ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.

Kristell isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Kristell İsmiyle Uyumlu İsimler

Kristell İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Angell, Kristel, Kristyna, Krisztina, Kriska, Ledell, Kristell, Kristyn, Kristy, Marnell

Kristell İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Kristopher, Danell, Kristo, Jowell, Kristophoros, Abell, Krischnan, Harrell

Kristell ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Kristell İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Kristell İsmi Konulabilir Mi?

Kristell isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Kristell isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Kristell İsmi Caiz Mi?

Kristell ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Kristell isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Kristell İsminin Özellikleri

Kristell isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Kristell İsminin Sayı Analizi

Kristell isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
R: 21
İ: 12
S: 22
T: 24
E: 6
L: 15
L: 15

Kristell isminin numerolojik değeri: 129

Kristell İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Kristell İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kalbim çarpıyor
Rabbim beni sana bağışlasın
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın
Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya
Tek tanem inan seni seviyorum ben
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim
Lüle saçıyla karanlık şehirde, bir kadının gözü.
Lüle saçıyla karanlık şehirde, bir kadının gözü.

Kristell İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Kristell isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Kristell

Kristell İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Kristell isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Kristell

Kristell İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Kristell isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Kristell

Kristell İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Kristell ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Kristell İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Kristell ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Maceracı, Enerjik, Espirili, Canayakın, Duygusal, Yetenekli olmalarıdır.

Kristell İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Kristell ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Gaddar, Kırılgan, Baskıcı, Sessiz, Gereksiz İnatçı, Obur olmalarıdır.

Kristell isminin Notasyonları Nelerdir?

Kristell isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
R: Rize
İ: İzmir
S: Sinop
T: Tokat
E: Edirne
L: Lüleburgaz
L: Lüleburgaz

Kristell Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
R: Rasim
İ: İrfan
S: Serhat
T: Temel
E: Ekrem
L: Lokum
L: Lokum

Kristell isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
R: Romeo
İ:
S: Sierra
T: Tanfo
E: Echo
L: Lima
L: Lima

Kristell isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
R: Reis
İ: İstif
S: Seydi
T: Turgut
E: Engin
L: Levent
L: Levent

Kristell İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Kristell ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Kristell ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Kristell ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Kristell İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.