İsim Arama

Kozma İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Kozma isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Kozma isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Kozma isminin anlamı nedir? Kozma ne demek?

  • Kozma isminin cinsiyeti: Erkek
  • Kozma isminin kökeni: Yunanca
  • Kozma isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Kozma ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Kozma ismindeki harf sayısı: 5
  • Kozma isminin rengi: Mavi
  • Kozma isminin nitelikeri: Hayalperest, Pozitif, Uyumsuz, Uyumlu, İnatçı

Kozma İsminin Anlamı Nedir? Kozma Ne Demek?

Kozma isminin anlamı nedir?

Kozma İsminin Analizi

Kozma isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Kozma ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız.Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz.Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız.Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor.Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir

Kozma İsminin Harf ve Sayı Analizi

Kozma isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Kozma İsmiyle Uyumlu İsimler

Kozma İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Kozma İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Kozma, Kozak

Kozma ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Kozma İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Kozma İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Kozma ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Kozma İsmi Konulabilir Mi?

Kozma isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Kozma isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Kozma İsmi Caiz Mi?

Kozma ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Kozma isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Kozma İsminin Diyanetteki Anlamı

Kozma isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Kozma isminin anlamı:

Kozma İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Kozma ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Kozma ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Kozma ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Kozma ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Kozma İsminin Özellikleri

Kozma isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Kozma İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Kozma İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kaç gün geçti, kaç ay kaç yıl saymadım
Okyanus misali sana gönlümü verdim
Zor zamanlar sonlanır mutluluk kapıyı çalar
Meltemlerle gelen bir hülyasın
Aradığım mutluluk adresi sensin

Kozma İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Kozma isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Kozma

Kozma İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Kozma isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Kozma

Kozma İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Kozma isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Kozma

Kozma İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Kozma isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Kozma isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Kozma isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Kozma isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Kozma isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Kozma isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Kozma İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Kozma ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Kozma İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Kozma ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Sırdaş, Bilimsel, Zeki, Girişken olmalarıdır.

Kozma İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Kozma ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, İçine Kapanık, Hurafeci, Sanat Yönü Başarısız, Agresif olmalarıdır.

Kozma isminin Notasyonları Nelerdir?

Kozma isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
O: Ordu
Z: Zonguldak
M: Muş
A: Adana

Kozma Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
O: Osman
Z: Zühtü
M: Mehmet
A: Ahmet

Kozma isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
O: Oscar
Z: Zulu
M: Mike
A: Alfa

Kozma isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
O: Oruç
Z: Zuhal
M: Merih
A: Aydın

Kozma İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Kozma ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Kozma ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Kozma ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Kozma İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

kozma isminin numerolojisi, kozma isminin enerjisi, kozma isminin arapça yazlışı, kozma isminin hikayesi, kozma isminin burcu, kozma isminin uğurlu sayısı, kozma isminin ebced değeri, kozma isminin rengi, kozma isminin harf analizi