İsim Arama

Krischnan İsminin Anlamı Nedir? Krischnan Ne Demek?

Krischnan ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Krischnan isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Krischnan isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Krischnan isminin anlamı nedir? Krischnan ne demek?

Krischnan isminin anlamı nedir?
  • Krischnan isminin cinsiyeti: Erkek
  • Krischnan isminin kökeni: Yunanca
  • Krischnan isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Krischnan ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Krischnan ismindeki harf sayısı: 9
  • Krischnan isminin rengi: Mavi
  • Krischnan isminin nitelikeri: Hayalperest, Komik, Yaramaz, Dürüst, Huysuz, Tez Canlı, Misafirperver, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Krischnan

Krischnan isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Krischnan ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Krischnan isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Krischnan İsmiyle Uyumlu İsimler

Krischnan İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Gülcanan, Canan, Kristyna, Kristel, Ornan, Kriska, Kristell, Kristyn, Özcanan, Gülsunan

Krischnan İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Jehohanan, Mennan, Renan, Anan, Chanan, Arnan, Kristopher, Konan, Krischnan, Hanan

Krischnan ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Krischnan İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Krischnan İsmi Konulabilir Mi?

Krischnan isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Krischnan isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Krischnan İsmi Caiz Mi?

Krischnan ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Krischnan isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Krischnan İsminin Özellikleri

Krischnan isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Krischnan İsminin Sayı Analizi

Krischnan isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
R: 21
İ: 12
S: 22
C: 3
H: 10
N: 17
A: 1
N: 17

Krischnan isminin numerolojik değeri: 117

Krischnan İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Krischnan İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kalbim çarpıyor
Rabbime şükürler olsun ki sevdam alevinle kavruluyor
İçimdeki büyük sevdam yüreğim Ezgim
Seher Merve
Canımdan Can gider sensiz kalırsam
Hasretinden deli oluyorum ben
Neyleyim sensiz bu canı
Ansızın çıkıverdin karşıma
Neyleyim sensiz bu canı

Krischnan İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Krischnan isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Krischnan

Krischnan İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Krischnan isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Krischnan

Krischnan İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Krischnan isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Krischnan

Krischnan İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Krischnan ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Krischnan İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Krischnan ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Maceracı, Enerjik, Espirili, Soğukkanlı, Sakin, Sağduyu Sahibi, Girişken olmalarıdır.

Krischnan İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Krischnan ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Gaddar, Kırılgan, Baskıcı, Tembel, Panik, Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif olmalarıdır.

Krischnan isminin Notasyonları Nelerdir?

Krischnan isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
R: Rize
İ: İzmir
S: Sinop
C: Ceyhan
H: Hatay
N: Niğde
A: Adana
N: Niğde

Krischnan Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
R: Rasim
İ: İrfan
S: Serhat
C: Cemal
H: Hasan
N: Nizam
A: Ahmet
N: Nizam

Krischnan isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
R: Romeo
İ:
S: Sierra
C: Charlie
H: Hotel
N: November
A: Alfa
N: November

Krischnan isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
R: Reis
İ: İstif
S: Seydi
C: Cemal
H: Halat
N: Neptün
A: Aydın
N: Neptün

Krischnan İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Krischnan ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Krischnan ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Krischnan ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Krischnan İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.