İsim Arama

Kolina İsminin Anlamı Nedir? Kolina Ne Demek?

Kolina ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Kolina isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Kolina isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Kolina isminin anlamı nedir? Kolina ne demek?

Kolina isminin anlamı nedir?
  • Kolina isminin cinsiyeti: Kız
  • Kolina isminin kökeni: Yunanca
  • Kolina isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Kolina ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Kolina ismindeki harf sayısı: 6
  • Kolina isminin rengi: Pembe
  • Kolina isminin nitelikeri: Hayalperest, Pozitif, Gösterişli, Yaramaz, Misafirperver, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Kolina

Kolina isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Kolina ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Kolina isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Kolina İsmiyle Uyumlu İsimler

Kolina İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Halina, Eugina, Tryphaina, Selina, Shaina, Adamina, Aretina, Jokina, Fotina, Fina

Kolina İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Koldan, Sina, Mekselina, Kolat, Idina, Zelina, Sirina, Gemina, Kolçak, Koldaş

Kolina ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Kolina İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Kolina İsmi Konulabilir Mi?

Kolina isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Kolina isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Kolina İsmi Caiz Mi?

Kolina ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Kolina isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Kolina İsminin Özellikleri

Kolina isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Kolina İsminin Sayı Analizi

Kolina isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
O: 18
L: 15
İ: 12
N: 17
A: 1

Kolina isminin numerolojik değeri: 77

Kolina İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Kolina İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kaç gün geçti, kaç ay kaç yıl saymadım
Olmaz olsun böyle ızdırap
Lafta sözde değil seni çok seviyorum
İnan öyle çok sevdim ki seni anlayamazsın
Nefise Neriman Çelebi
Artık bu gönül sadece senindir yar

Kolina İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Kolina isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Kolina

Kolina İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Kolina isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Kolina

Kolina İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Kolina isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Kolina

Kolina İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Kolina ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Kolina İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Kolina ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Sırdaş, Yetenekli, Enerjik, Sağduyu Sahibi, Girişken olmalarıdır.

Kolina İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Kolina ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, İçine Kapanık, Obur, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif olmalarıdır.

Kolina isminin Notasyonları Nelerdir?

Kolina isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
O: Ordu
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
N: Niğde
A: Adana

Kolina Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
O: Osman
L: Lokum
İ: İrfan
N: Nizam
A: Ahmet

Kolina isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
O: Oscar
L: Lima
İ:
N: November
A: Alfa

Kolina isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
O: Oruç
L: Levent
İ: İstif
N: Neptün
A: Aydın

Kolina İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Kolina ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Kolina ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Kolina ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Kolina İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.