İsim Arama

Khayri İsminin Anlamı Nedir? Khayri Ne Demek?

Khayri ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Khayri isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Khayri isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Khayri isminin anlamı nedir? Khayri ne demek?

Khayri isminin anlamı nedir?
  • Khayri isminin cinsiyeti: Erkek
  • Khayri isminin kökeni: Arapça
  • Khayri isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Khayri ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Khayri ismindeki harf sayısı: 6
  • Khayri isminin rengi: Mavi
  • Khayri isminin nitelikeri: Hayalperest, Tez Canlı, İnatçı, Maceracı, Komik, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Khayri

Khayri isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Khayri ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Khayri isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Khayri İsmiyle Uyumlu İsimler

Khayri İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Khalilah, Khadijeh, Khadija, Khalida

Khayri İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Khayri, Khalid, Khateb, Khalil, Hayri, Khaled, Khalif, Khayra, Kharouf

Khayri ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Khayri İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Khayri İsmi Konulabilir Mi?

Khayri isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Khayri isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Khayri İsmi Caiz Mi?

Khayri ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Khayri isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Khayri İsminin Özellikleri

Khayri isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Khayri İsminin Sayı Analizi

Khayri isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
H: 10
A: 1
Y: 28
R: 21
İ: 12

Khayri isminin numerolojik değeri: 86

Khayri İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Khayri İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kavurur içimi, kalbimi hoş tutar bir tutam aşk sözü.
Hasretim bitene kadar elimi tutmazsan
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
Yollarım ve yüreğim sana çıkıyor
Rahat uyuyamazdım saçının kokusu duymayınca,
İçimi ısıtan bir buruk keder.

Khayri İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Khayri isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Khayri

Khayri İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Khayri isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Khayri

Khayri İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Khayri isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Khayri

Khayri İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Khayri ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Khayri İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Khayri ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Sakin, Girişken, Gezgin, Maceracı, Enerjik olmalarıdır.

Khayri İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Khayri ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Panik, Agresif, Geçmişte Yaşayan, Gaddar, Kırılgan olmalarıdır.

Khayri isminin Notasyonları Nelerdir?

Khayri isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
H: Hatay
A: Adana
Y: Yozgat
R: Rize
İ: İzmir

Khayri Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
H: Hasan
A: Ahmet
Y: Yahya
R: Rasim
İ: İrfan

Khayri isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
H: Hotel
A: Alfa
Y: Yankee
R: Romeo
İ:

Khayri isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
H: Halat
A: Aydın
Y: Yılmaz
R: Reis
İ: İstif

Khayri İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Khayri ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Khayri ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Khayri ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Khayri İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.