İsim Arama

Khoury İsminin Anlamı Nedir? Khoury Ne Demek?

Khoury ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Khoury isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Khoury isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Khoury isminin anlamı nedir? Khoury ne demek?

Khoury isminin anlamı nedir?
  • Khoury isminin cinsiyeti: Erkek
  • Khoury isminin kökeni: Arapça
  • Khoury isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Khoury ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Khoury ismindeki harf sayısı: 6
  • Khoury isminin rengi: Mavi
  • Khoury isminin nitelikeri: Hayalperest, Tez Canlı, Pozitif, Modern, Komik, Maceracı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Khoury

Khoury isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Khoury ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.

Khoury isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Khoury İsmiyle Uyumlu İsimler

Khoury İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Khoury İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Khoury

Khoury ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Khoury İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Khoury İsmi Konulabilir Mi?

Khoury isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Khoury isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Khoury İsmi Caiz Mi?

Khoury ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Khoury isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Khoury İsminin Özellikleri

Khoury isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Khoury İsminin Sayı Analizi

Khoury isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
H: 10
O: 18
U: 25
R: 21
Y: 28

Khoury isminin numerolojik değeri: 116

Khoury İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Khoury İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kollarımı sevdaya seninle açtım
Hala buradayım bak , seninleyim
Olumsuzlukları unut artık ey yarim
Uğruna harcarım ben yıllarımı
Rengarenk bir dünya kurmak için
Yalnız senin için atıyor bu deli yürek

Khoury İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Khoury isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Khoury

Khoury İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Khoury isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Khoury

Khoury İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Khoury isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Khoury

Khoury İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Khoury ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Khoury İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Khoury ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Sakin, Sırdaş, Misafirperver, Maceracı, Gezgin olmalarıdır.

Khoury İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Khoury ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Panik, İçine Kapanık, Aceleci, Gaddar, Geçmişte Yaşayan olmalarıdır.

Khoury isminin Notasyonları Nelerdir?

Khoury isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
H: Hatay
O: Ordu
U: Uşak
R: Rize
Y: Yozgat

Khoury Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
H: Hasan
O: Osman
U: Ufuk
R: Rasim
Y: Yahya

Khoury isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
H: Hotel
O: Oscar
U: Uniform
R: Romeo
Y: Yankee

Khoury isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
H: Halat
O: Oruç
U: Umman
R: Reis
Y: Yılmaz

Khoury İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Khoury ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Khoury ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Khoury ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Khoury İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.