İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Hayri İsminin Anlamı

  • Hayri isminin cinsiyeti: Erkek
  • Hayri isminin kökeni: Arapça
  • Hayri isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Hayri ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Hayri ismindeki harf sayısı: 5
  • Hayri isminin rengi: Mavi

Hayri İsminin Anlamı Nedir?

Hayri isminin anlamı nedir, Hayri ne demektir, Hayri ne anlama gelir, Hayri manası nedir?

Hayri İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Hayri ismi kuranda geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Hayri İsmi Konulabilir Mi?

Hayri ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Hayri isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Hayri İsmi Caiz Mi?

Hayri ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Hayri isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Hayri İsminin Analizi

Hayri isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Hayri ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Hayri İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Hayri İsminin Özellikleri

Hayri isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Hayri İsminin Numerolojisi

Hayri isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

H: 10
A: 1
Y: 28
R: 21
İ: 12

Hayri isminin numerolojik değeri: 72

Hayri İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Hayri İsmi İle Akrostiş Şiirler

Haykırışlarım boş kalmayacak.
Ahu gözlü nazlı ceylanım
Yanında olmadan sevmek
Resimlerine dön gel artık yarim derim
İçimde umut aşkımsın ey yar

Hayri İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Hayri isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Hayri İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Hayri isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Hayri İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Hayri isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Hayri İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Hayri Gözlükgiller: Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Hayri Gözlükgiller, 28 Ocak 1973 tarihinde Kayseri’de doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Kayseri'de t...
  • Hayri İnönü: Hasan Hayri İnönü, 4 Mayıs 1954 istanbul'da doğmuştur. Türkiye Cumhuriyetinin 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün torunudur. Annesi Engin İnönü, babasını...
  • Hayri Kozakçıoğlu: Olağanüstü Hal Bölge eski valisi ve eski DYP Genel Başkan Yardımcısı, 20.ve 21. dönem İstanbul Milletvekili. Hayri Kozakçıoğli Alaşehir ilçesinde doğm...
Hayri İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Hayri Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hasan
A: Ahmet
Y: Yahya
R: Rasim
İ: İrfan

Hayri İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Hayri isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Halat
A: Aydın
Y: Yılmaz
R: Reis
İ: İstif

Hayri İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Hayri isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hotel
A: Alfa
Y: Yankee
R: Romeo
İ:

Hayri İsminin TDK Notasyonu

Hayri isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

H: Hatay
A: Adana
Y: Yozgat
R: Rize
İ: İzmir

Hayri İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Hayri ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Hayri ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Hayri ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.

Hayri İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.