İsim Arama

Karim İsminin Anlamı Nedir? Karim Ne Demek?

Karim ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Karim isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Karim isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Karim isminin anlamı nedir? Karim ne demek?

Karim isminin anlamı nedir?
  • Karim isminin cinsiyeti: Erkek
  • Karim isminin kökeni: Arapça
  • Karim isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Karim ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Karim ismindeki harf sayısı: 5
  • Karim isminin rengi: Mavi
  • Karim isminin nitelikeri: Hayalperest, İnatçı, Komik, Yaramaz, Uyumlu

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Karim

Karim isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Karim ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.

Karim isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Karim İsmiyle Uyumlu İsimler

Karim İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Aygerim, Karsel, Kardan, Birim, Karakız, Makarim, Karlyn, Karis, Gülserim, Karima

Karim İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Karasüyek, Karabudun, Verim, Nerim, Carim, Karaalp, Karaşın, Karaçelik, Abdülkerim, Karatekin

Karim ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Karim İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Karim İsmi Konulabilir Mi?

Karim isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Karim isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Karim İsmi Caiz Mi?

Karim ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Karim isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Karim İsminin Özellikleri

Karim isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Karim İsminin Sayı Analizi

Karim isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
A: 1
R: 21
İ: 12
M: 16

Karim isminin numerolojik değeri: 64

Karim İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Karim İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kalbim seninle atıyor inan bir bilsen
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Rica ediyorum yüzün düşmesin yere
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Mutlu oldum seninle tek yarim dedim

Karim İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Karim isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Karim

Karim İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Karim isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Karim

Karim İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Karim isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Karim

Karim İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Karim ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Karim İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Karim ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Girişken, Maceracı, Enerjik, Zeki olmalarıdır.

Karim İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Karim ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Agresif, Gaddar, Kırılgan, Sanat Yönü Başarısız olmalarıdır.

Karim isminin Notasyonları Nelerdir?

Karim isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
A: Adana
R: Rize
İ: İzmir
M: Muş

Karim Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
A: Ahmet
R: Rasim
İ: İrfan
M: Mehmet

Karim isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
A: Alfa
R: Romeo
İ:
M: Mike

Karim isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
A: Aydın
R: Reis
İ: İstif
M: Merih

Karim İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Karim ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Karim ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Karim ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Karim İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.