İsim Arama

Karessa İsminin Anlamı Nedir? Karessa Ne Demek?

Karessa ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Karessa isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Karessa isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Karessa isminin anlamı nedir? Karessa ne demek?

Karessa isminin anlamı nedir?
  • Karessa isminin cinsiyeti: Kız
  • Karessa isminin kökeni: Yunanca
  • Karessa isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Karessa ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Karessa ismindeki harf sayısı: 7
  • Karessa isminin rengi: Pembe
  • Karessa isminin nitelikeri: Hayalperest, İnatçı, Komik, Çalışkan, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Karessa

Karessa isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Karessa ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Karessa isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Karessa İsmiyle Uyumlu İsimler

Karessa İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Karmen, Missa, Karyan, Karadut, Elyssa, Karye, Fahrünissa, Carissa, Karsu, Thalassa

Karessa İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Karcan, Karakuş, Karabudun, Kardeş, Karayel, Karaçay, Karlu, Karakoca, Karabatak, Karakucak

Karessa ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Karessa İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Karessa İsmi Konulabilir Mi?

Karessa isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Karessa isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Karessa İsmi Caiz Mi?

Karessa ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Karessa isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Karessa İsminin Özellikleri

Karessa isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Karessa İsminin Sayı Analizi

Karessa isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
A: 1
R: 21
E: 6
S: 22
S: 22
A: 1

Karessa isminin numerolojik değeri: 87

Karessa İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Karessa İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kollarımı açtım gel hadi bekleniyorsun
A vuçlarımda sıcaklığın kalsın
Resimlerde mutluluk saçmak isterim
En çok istediğim sensin sevdiğim
Sen gidersen ben biterim.
Sen gidersen ben biterim.
A vuçlarımda sıcaklığın kalsın

Karessa İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Karessa isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Karessa

Karessa İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Karessa isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Karessa

Karessa İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Karessa isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Karessa

Karessa İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Karessa ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Karessa İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Karessa ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Girişken, Maceracı, Duygusal, Espirili olmalarıdır.

Karessa İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Karessa ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Agresif, Gaddar, Gereksiz İnatçı, Baskıcı olmalarıdır.

Karessa isminin Notasyonları Nelerdir?

Karessa isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
A: Adana
R: Rize
E: Edirne
S: Sinop
S: Sinop
A: Adana

Karessa Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
A: Ahmet
R: Rasim
E: Ekrem
S: Serhat
S: Serhat
A: Ahmet

Karessa isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
A: Alfa
R: Romeo
E: Echo
S: Sierra
S: Sierra
A: Alfa

Karessa isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
A: Aydın
R: Reis
E: Engin
S: Seydi
S: Seydi
A: Aydın

Karessa İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Karessa ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Karessa ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Karessa ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Karessa İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.