İsim Arama

Kareena İsminin Anlamı Nedir? Kareena Ne Demek?

Kareena ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Kareena isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Kareena isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Kareena isminin anlamı nedir? Kareena ne demek?

Kareena isminin anlamı nedir?
  • Kareena isminin cinsiyeti: Kız
  • Kareena isminin kökeni: Yunanca
  • Kareena isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Kareena ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Kareena ismindeki harf sayısı: 7
  • Kareena isminin rengi: Pembe
  • Kareena isminin nitelikeri: Hayalperest, İnatçı, Komik, Çalışkan, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Kareena

Kareena isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Kareena ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Kareena isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Kareena İsmiyle Uyumlu İsimler

Kareena İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Karmen, Athena, Angelena, Arena, Clymena, Doriena, Andrena, Adena, Celena, Ismena

Kareena İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Karahan, Karcan, Karabudun, Karaboğa, Kardeş, Karayel, Karamut, Karataş, Karakuş, Karabey

Kareena ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Kareena İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Kareena İsmi Konulabilir Mi?

Kareena isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Kareena isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Kareena İsmi Caiz Mi?

Kareena ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Kareena isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Kareena İsminin Özellikleri

Kareena isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Kareena İsminin Sayı Analizi

Kareena isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
A: 1
R: 21
E: 6
E: 6
N: 17
A: 1

Kareena isminin numerolojik değeri: 66

Kareena İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Kareena İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kalbim seninle atıyor inan bir bilsen
Ama inadına seveceğiz bir yarim
Rengarenk bir sevda yaşattın bana
En güzel bağda gonca sen gül sen
En güzel bağda gonca sen gül sen
Nereden eserse rüzgar, kalbimde olacak onun gönlü..
Ama inadına seveceğiz bir yarim

Kareena İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Kareena isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Kareena

Kareena İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Kareena isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Kareena

Kareena İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Kareena isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Kareena

Kareena İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Kareena ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Kareena İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Kareena ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Girişken, Maceracı, Duygusal, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Kareena İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Kareena ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Agresif, Gaddar, Gereksiz İnatçı, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Kareena isminin Notasyonları Nelerdir?

Kareena isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
A: Adana
R: Rize
E: Edirne
E: Edirne
N: Niğde
A: Adana

Kareena Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
A: Ahmet
R: Rasim
E: Ekrem
E: Ekrem
N: Nizam
A: Ahmet

Kareena isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
A: Alfa
R: Romeo
E: Echo
E: Echo
N: November
A: Alfa

Kareena isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
A: Aydın
R: Reis
E: Engin
E: Engin
N: Neptün
A: Aydın

Kareena İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Kareena ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Kareena ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Kareena ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Kareena İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.