İsim Arama

Kalidah İsminin Anlamı Nedir? Kalidah Ne Demek?

Kalidah ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Kalidah isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Kalidah isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Kalidah isminin anlamı nedir? Kalidah ne demek?

Kalidah isminin anlamı nedir?
  • Kalidah isminin cinsiyeti: Kız
  • Kalidah isminin kökeni: Arapça
  • Kalidah isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Kalidah ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Kalidah ismindeki harf sayısı: 7
  • Kalidah isminin rengi: Pembe
  • Kalidah isminin nitelikeri: Hayalperest, İnatçı, Gösterişli, Yaramaz, Agresif, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Kalidah

Kalidah isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Kalidah ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.

Kalidah isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Kalidah İsmiyle Uyumlu İsimler

Kalidah İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Zeredah, Wardah, Kalare, Yedidah, Kalilah, Kalika, Kalonice, Kalish, Kalidah, Kalista

Kalidah İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Abidah, Kalkan, Kalagay, Kaleem, Judah, Kalender, Kala, Jehoadah, Kalgay, Kallai

Kalidah ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Kalidah İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Kalidah İsmi Konulabilir Mi?

Kalidah isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Kalidah isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Kalidah İsmi Caiz Mi?

Kalidah ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Kalidah isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Kalidah İsminin Özellikleri

Kalidah isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Kalidah İsminin Sayı Analizi

Kalidah isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
A: 1
L: 15
İ: 12
D: 5
A: 1
H: 10

Kalidah isminin numerolojik değeri: 58

Kalidah İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Kalidah İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kalbim seninle atıyor inan bir bilsen
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Lazımken bana sevgin, tutunmak için zamana
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Derdime dermanım sensin ey yar
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Hasret çekiyorum özlüyorum bir an görmezsem

Kalidah İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Kalidah isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Kalidah

Kalidah İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Kalidah isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Kalidah

Kalidah İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Kalidah isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Kalidah

Kalidah İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Kalidah ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Kalidah İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Kalidah ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Girişken, Yetenekli, Enerjik, Güçlü, Sakin olmalarıdır.

Kalidah İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Kalidah ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Agresif, Obur, Kırılgan, Güçsüz, Panik olmalarıdır.

Kalidah isminin Notasyonları Nelerdir?

Kalidah isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
A: Adana
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
D: Denizli
A: Adana
H: Hatay

Kalidah Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
A: Ahmet
L: Lokum
İ: İrfan
D: Davut
A: Ahmet
H: Hasan

Kalidah isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
A: Alfa
L: Lima
İ:
D: Delta
A: Alfa
H: Hotel

Kalidah isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
A: Aydın
L: Levent
İ: İstif
D: Deniz
A: Aydın
H: Halat

Kalidah İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Kalidah ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Kalidah ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Kalidah ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Kalidah İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.