İsim Arama

Jumanah İsminin Anlamı Nedir? Jumanah Ne Demek?

Jumanah ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Jumanah isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Jumanah isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Jumanah isminin anlamı nedir? Jumanah ne demek?

Jumanah isminin anlamı nedir?
  • Jumanah isminin cinsiyeti: Kız
  • Jumanah isminin kökeni: Arapça
  • Jumanah isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Jumanah ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Jumanah ismindeki harf sayısı: 7
  • Jumanah isminin rengi: Pembe
  • Jumanah isminin nitelikeri: Mutlu, Modern, Uyumlu, İnatçı, Misafirperver, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Jumanah

Jumanah isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Jumanah ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.

Jumanah isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Jumanah İsmiyle Uyumlu İsimler

Jumanah İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Maymunah, Davinah, Ashnah, Sakinah, Susannah, Dinah, Nitzanah, Fatinah, Minah, Suzannah

Jumanah İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Jonah, Harbonah, Jimnah, Binah, Kinah, Yonah, Bunah, Elkanah

Jumanah ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Jumanah İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Jumanah İsmi Konulabilir Mi?

Jumanah isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Jumanah isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Jumanah İsmi Caiz Mi?

Jumanah ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Jumanah isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Jumanah İsminin Özellikleri

Jumanah isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Jumanah İsminin Sayı Analizi

Jumanah isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

J: 13
U: 25
M: 16
A: 1
N: 17
A: 1
H: 10

Jumanah isminin numerolojik değeri: 83

Jumanah İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Jumanah İsmi İle Akrostiş Şiirler

Jargonu bozulmuş bu dünyada
Uyuz olursun sen bana her etapta
Mutlu oldum seninle tek yarim dedim
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Ne olur sende benimle hep benim ol
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Hasret çekiyorum özlüyorum bir an görmezsem

Jumanah İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Jumanah isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Jumanah

Jumanah İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Jumanah isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Jumanah

Jumanah İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Jumanah isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Jumanah

Jumanah İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Jumanah ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Jumanah İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Jumanah ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hayalperest, Misafirperver, Zeki, Girişken, Sağduyu Sahibi, Sakin olmalarıdır.

Jumanah İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Jumanah ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kaprisli, Aceleci, Sanat Yönü Başarısız, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Panik olmalarıdır.

Jumanah isminin Notasyonları Nelerdir?

Jumanah isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

J: Jandarma
U: Uşak
M: Muş
A: Adana
N: Niğde
A: Adana
H: Hatay

Jumanah Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
U: Ufuk
M: Mehmet
A: Ahmet
N: Nizam
A: Ahmet
H: Hasan

Jumanah isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Juliet
U: Uniform
M: Mike
A: Alfa
N: November
A: Alfa
H: Hotel

Jumanah isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
U: Umman
M: Merih
A: Aydın
N: Neptün
A: Aydın
H: Halat

Jumanah İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Jumanah ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Jumanah ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Jumanah ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Jumanah İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.