İsim Arama

Kadem İsminin Anlamı Nedir? Kadem Ne Demek?

Kadem ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Kadem isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Kadem isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Kadem isminin anlamı nedir? Kadem ne demek?

Kadem isminin anlamı nedir?
  • Kadem isminin cinsiyeti: Kız
  • Kadem isminin kökeni: Arapça
  • Kadem isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Kadem ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Kadem ismindeki harf sayısı: 5
  • Kadem isminin rengi: Pembe
  • Kadem isminin nitelikeri: Hayalperest, İnatçı, Agresif, Çalışkan, Uyumlu

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Kadem

Kadem isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Kadem ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.

Kadem isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Kadem İsmiyle Uyumlu İsimler

Kadem İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Gülbadem, Çiğdem, Güldem, Kadime, Sudem, Kader, Kadesh, Fuldem, Kadire, Kadınana

Kadem İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Hemdem, Tümerdem, Mukaddem, Erdem, Özerdem, Kadim, Kadri, Adem, Kadrettin, Süerdem

Kadem ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Kadem İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Kadem İsmi Konulabilir Mi?

Kadem isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Kadem isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Kadem İsmi Caiz Mi?

Kadem ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Kadem isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Kadem İsminin Özellikleri

Kadem isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Kadem İsminin Sayı Analizi

Kadem isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
A: 1
D: 5
E: 6
M: 16

Kadem isminin numerolojik değeri: 42

Kadem İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Kadem İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kollarımı sevdaya seninle açtım
A radan yıllar geçse de sevgilim olacaksın
Darılırım Bana gelmezsen eğer
Elbette bir gün mutlu oluruz
Mehtaplı gecelerde esen yel gibi

Kadem İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Kadem isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Kadem

Kadem İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Kadem isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Kadem

Kadem İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Kadem isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Kadem

Kadem İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Kadem ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Kadem İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Kadem ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Girişken, Güçlü, Duygusal, Zeki olmalarıdır.

Kadem İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Kadem ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Agresif, Güçsüz, Gereksiz İnatçı, Sanat Yönü Başarısız olmalarıdır.

Kadem isminin Notasyonları Nelerdir?

Kadem isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
A: Adana
D: Denizli
E: Edirne
M: Muş

Kadem Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
A: Ahmet
D: Davut
E: Ekrem
M: Mehmet

Kadem isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
A: Alfa
D: Delta
E: Echo
M: Mike

Kadem isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
A: Aydın
D: Deniz
E: Engin
M: Merih

Kadem İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Kadem ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Kadem ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Kadem ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Kadem İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.