İsim Arama

Kader İsminin Anlamı Nedir? Kader Ne Demek?

Kader ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Kader isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Kader isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Kader isminin anlamı nedir? Kader ne demek?

Kader isminin anlamı nedir?
  • Kader isminin cinsiyeti: Kız
  • Kader isminin kökeni: Arapça
  • Kader isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Kader ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Kader ismindeki harf sayısı: 5
  • Kader isminin rengi: Pembe
  • Kader isminin nitelikeri: Hayalperest, İnatçı, Agresif, Çalışkan, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Kader

Kader isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Kader ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Kader isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Kader İsmiyle Uyumlu İsimler

Kader İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Kadisha, Kadire, Beder, Kadesh, Kadriye, Geder, Gülder, Kader, Şahbender, Kadife

Kader İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Iskander, Safder, Ender, Özönder, Kadrettin, Kadim, Ejder, Bender, Semender, Allexander

Kader ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Kader İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Kader İsmi Konulabilir Mi?

Kader isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Kader isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Kader İsmi Caiz Mi?

Kader ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Kader isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Kader İsminin Özellikleri

Kader isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Kader İsminin Sayı Analizi

Kader isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
A: 1
D: 5
E: 6
R: 21

Kader isminin numerolojik değeri: 47

Kader İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Kader İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kollarımı açtım gel hadi bekleniyorsun
A vuçlarımda sıcaklığın kalsın
Dertlerime dermanım Merhemimsin yar
En çok istediğim sensin sevdiğim
Resimlerde mutluluk saçmak isterim

Kader İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Kader isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Kader

Kader İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Kader isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Kader

Kader İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Kader isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Kader

Kader İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Kader ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Kader İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Kader ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Girişken, Güçlü, Duygusal, Maceracı olmalarıdır.

Kader İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Kader ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Agresif, Güçsüz, Gereksiz İnatçı, Gaddar olmalarıdır.

Kader isminin Notasyonları Nelerdir?

Kader isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
A: Adana
D: Denizli
E: Edirne
R: Rize

Kader Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
A: Ahmet
D: Davut
E: Ekrem
R: Rasim

Kader isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
A: Alfa
D: Delta
E: Echo
R: Romeo

Kader isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
A: Aydın
D: Deniz
E: Engin
R: Reis

Kader İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Kader ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Kader ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Kader ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Kader İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 2 yorum yapılmıştır.

Kader Kırkan
21.01.2019

Kuranda geçen bir isimdir.

Kader Gylnr
27.01.2018

B vb kvdhbckdbk.