İsim Arama

Justina İsminin Anlamı Nedir? Justina Ne Demek?

Justina ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Justina isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Justina isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Justina isminin anlamı nedir? Justina ne demek?

Justina isminin anlamı nedir?
  • Justina isminin cinsiyeti: Kız
  • Justina isminin kökeni: Yunanca
  • Justina isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Justina ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Justina ismindeki harf sayısı: 7
  • Justina isminin rengi: Pembe
  • Justina isminin nitelikeri: Mutlu, Modern, Dürüst, Romantik, Yaramaz, Misafirperver, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Justina

Justina isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Justina ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Justina isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Justina İsmiyle Uyumlu İsimler

Justina İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Jobina, Andrina, Kariina, Augustina, Zaina, Grazina, Mislina, Fatina, Shaina, Penina

Justina İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Zelina, Mekselina, Sina, Sirina, Jusuf, Idina, Jussi, Zarina, Gemina

Justina ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Justina İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Justina İsmi Konulabilir Mi?

Justina isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Justina isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Justina İsmi Caiz Mi?

Justina ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Justina isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Justina İsminin Özellikleri

Justina isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Justina İsminin Sayı Analizi

Justina isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

J: 13
U: 25
S: 22
T: 24
İ: 12
N: 17
A: 1

Justina isminin numerolojik değeri: 114

Justina İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Justina İsmi İle Akrostiş Şiirler

Jestlerimle mimiklerimle
Uzak yollarım sayende yakına erdi
Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya
Tek tanem inan seni seviyorum ben
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın
Nefesim olur mu acaba bu güzel bu cana
Anlasana senden ayrı kalamıyorum

Justina İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Justina isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Justina

Justina İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Justina isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Justina

Justina İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Justina isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Justina

Justina İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Justina ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Justina İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Justina ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hayalperest, Misafirperver, Espirili, Canayakın, Enerjik, Sağduyu Sahibi, Girişken olmalarıdır.

Justina İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Justina ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kaprisli, Aceleci, Baskıcı, Sessiz, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif olmalarıdır.

Justina isminin Notasyonları Nelerdir?

Justina isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

J: Jandarma
U: Uşak
S: Sinop
T: Tokat
İ: İzmir
N: Niğde
A: Adana

Justina Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
U: Ufuk
S: Serhat
T: Temel
İ: İrfan
N: Nizam
A: Ahmet

Justina isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Juliet
U: Uniform
S: Sierra
T: Tanfo
İ:
N: November
A: Alfa

Justina isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
U: Umman
S: Seydi
T: Turgut
İ: İstif
N: Neptün
A: Aydın

Justina İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Justina ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Justina ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Justina ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Justina İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.